Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Veteriner Fakültesi Öğrencileri YARIN BEYAZ ÖNLÜK GİYİYORLAR

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Milas Veteriner Fakültesi Öğrencileri  YARIN BEYAZ ÖNLÜK GİYİYORLAR
Bu içerik 272 kez okundu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı olarak bu yıl öğrenci alımına başlayan ve 45 öğrenci ile eğitim öğretime başlayan Milas Veteriner Fakültesi öğrencileri, yarın saat 14:00’da düzenlenecek törenle Beyaz Önlük giyecekler. Fakülte Dekanlığı’ndan yapılan açıklamada, öğrencilerin beyaz önlük giyme törenine tüm Milaslılar davet edildi.

26 Ekim 2018 günü yapılacak tören, saat 14:00’de eski TKİ Lojmanları olarak bilinen Milas Veteriner Fakültesi kampüs alanında yapılacak ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi orkestrası tarafından yarım saatlik bir konserle başlayacak. Daha sonra protocol konuşmaları yapılacak ve halk oyunları gösterisinin ardından “Beyaz Önlük Giymem Töreni” yapılacak. Öğrenciler, Veteriner Hekim olarak mezun olacakları için, tıpkı Tıp Fakülteleri’nde yapılan tören gibi beyaz önlüklerini giyerek, meslek hayatlarının başlangıcında, mesleklerinin sorumluluğu bilinciyle okul hayatlarını sürdürecekler.

Beyaz Önlük giyme töreni, yapılacak ikramla son bulacak.

Milas Veteriner Fakültesi’nin Dekan Vekilliğini, şu anda, Üniversite’nin rektörü olan Prof. Dr. Hüseyin Çiçek yürütüyor.  Dekanlıktan yapılan açıklamada, öğrenciler, anne-babaları ve yakınlarının da katılacağı törene tüm Milaslıları da özellikle davet ettiler. Böylelikle, Milas halkıyla Milas Veteriner Fakültesi’nin tanışması ve dayanışması hedefleniyor.

Bu tören, aynı zamanda, sürmekte olan Milas’ın Yüksek Okul programları yanısıra, Milas’ın ilk Fakültesi’nin eğitim-öğretime başlaması açısından Milas için de ayrı bir önem taşıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X