Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CUMHURİYET, MİLAS’TA FENER ALAYI VE KONSERLE KUTLANACAK

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

CUMHURİYET, MİLAS’TA FENER ALAYI VE KONSERLE KUTLANACAK
Bu içerik 496 kez okundu.

Milas Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı ve konser düzenleyecek. 29 Ekim günü saat 19:30’da Atapark’tan başlayacak ve yine Atapark’ta tamamlanacak olan yürüyüşün ardından sahneye Tolga Çandar çıkacak ve türküleriyle güzel bir gece yaşatacak Milas’a..

29 EKİM KUTLAMA PROGRAMI

Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Milas Kaymakamlığı’nca düzenlenen kutlama programı ise şöyle:

28 Ekim 2018 Pazar günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, şeref defterinin imzalanması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesi sonrasında Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlenecek. Aynı akşam saat 20:00’de Milas Ticaret ve Sanayi Odası Lokali’nde bir program var.

29 Ekim günü sabah saat 09:00’da, Kaymakam, makamında tebriklerin kabulünü gerçekleştirdikten sonra Atapark’taki Atatürk Anıtı’nda, saat 09:30’da saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesi sonrasında öğrencilerin ve halkın bayramı kutlanacak. Daha sonra Kaymakam Eren Arslan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptıktan sonra, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek, şiirler, halk oyunları gösterisi sonrasında yapılacak Tören Geçişi sonrasında tören sona erecek.

29 Ekim akşamı ise Milas Belediyesi’nin düzenlediği Fener Alayı ve Tolga Çandar’ın sahne alacağı Cumhuriyet Konseri yapılacak.

BAŞKAN TOKAT’IN MESAJI

Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat, günün anlam ve önemine ilişkin bir mesaj yayınladı.Tokat mesajında, “Her vicdanlı, mantıklı, vefalı Türk vatandaşının en büyük bayramı Cumhuriyet Bayramıdır. Biliyorsunuz Atatürk, ‘Benim en büyük eserim cumhuriyettir.’ demiştir. En büyük eseri cumhuriyet ise Atatürk’ün bize bıraktığı en büyük miras da cumhuriyettir. Hepimiz cumhuriyetin önemini, değerini çok iyi idrak etmeliyiz. Biliyorsunuz cumhuriyet, Kurtuluş Savaşı zaferinin taçlandırılmış şeklidir. Kurtuluş Savaşı ise bütün dünyaya ve mazlum ülkelere örnek olmuş antiemperyalist bir savaştır. Bu savaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük dehasıyla zaferle sonuçlanmıştır. O zafer ki daha sonra başka zaferlerle taçlandırılarak anlamlı hale getirilmiştir. Cumhuriyet bu taçlardan en önemlisidir. Atatürk cumhuriyeti, temelleri itibariyle aydınlanma fikrine, bilimsel düşünceye, çağdaşlaşma anlayışına dayanır ve demokratik bir anlayışa dayanır. Bu açıdan bizim için yaşamsal öneme sahiptir. Cumhuriyetimizi korumak, yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmakla görevliyiz. Türk gençliği atasının izinde, cumhuriyetin temel felsefesiyle yaşantısına devam edecektir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X