Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

95’nci yıla yakışır bir resepsiyon…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

95’nci yıla yakışır bir resepsiyon…
Bu içerik 458 kez okundu.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’nci yıldönümü nedeniyle Milas Kaymakamlığı, MİTSO Lokali’nde bir resepsiyon verdi. Geçmiş yıllardan farklı bir konseptte geçen resepsiyonda, 95’nci yıla özel bir pasta kesildi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban ve gaziler, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban ve bazı mahalle muhtarları, MHP Milas Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, MHP Belediye Meclis Üyesi İlhan Şimşek, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Milas Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Enver Tuna, Milas Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ersin Köksal, siyasi parti, oda ve derneklerin temsilcileri ile ilçemizdeki resmi daire amirlerinin katıldığı resepsiyonda Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Milletimizin en büyük bayramında hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” diyerek konuşmasına başladı ve şöyle devam etti:

“Bugün, tüm imkânsızlıklara rağmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz dehası ve Aziz Türk Milleti’nin asaletinden doğan manevi kuvvetle kazanılan şanlı kurtuluş mücadelemizin cumhuriyet ile taçlanışının 95’nci yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz.

Cumhuriyet, ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden Aziz Türk Milleti’nin dirilişini de simgeleyen vazgeçilmez bir kavramdır. Asil Türk Milleti’nin karakterine en uygun idare şekli olan cumhuriyet, güzel ülkemizin her alanda daha da yükselmesini sağlayan en önemli değerimizdir.

Binlerce yıllık stratejik ve ekonomik cazibe noktası olan devletimizin topraklarında var olabilmenin, büyümenin, güçlü ve mutlu olabilmenin en temel koşulu, 95 yıl önce olduğu gibi birlik ve beraberlik ruhuna sahip olmaktır. Gücünün ve zekâsının kaynağını bu birlik ve beraberlikten alan aziz milletimiz, değerlerine kasteden her türlü düşmana karşı tarihin her safhasında şanlı duruşunu her zaman göstermiştir.

Yine böyle bir durum hâsıl olduğunda, 1919’un şartlarında aziz milletimizin kurtuluş mücadelesi Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlayan ateş, bütün Anadolu’da düşmana karşı bir onur mücadelesi ile büyük bir zaferle taçlanmıştır. Bu büyük zaferin neticesinde milletimize yakışan, kendi kader ve kararını kendisinin verebildiği cumhuriyet idaresi tesis edilmiştir.

Şehitlerimiz kanıyla yoğrulmuş bu kutlu vatan hepimizin… Cumhuriyetimize, güzel yurdumuza, şanlı bayrağımıza gözünü dikenler, şüphesiz ki karşılarında her daim büyük Türk milletinin azim ve iradesini bulacaktır.

Ecdadımızdan bizlere kalan en kıymetli mirasımız olan cumhuriyetimizi; akıl, ilim, ahlak, adalet ve sevgi ile muasır medeniyet sevisinin üstüne çıkarmak için, daha müreffeh bir Türkiye için kararlılıkla çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz. Bizi; tek millet, tek devlet, tek vatan yapan değerlerimize sahip çıkmaya ve bu değerleri yüceltmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere; şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından yapılan konuşmanın ardından resepsiyona katılan protokol ve gazilerin kestiği Cumhuriyet Pastası’nın ikramı ve çalınan canlı müzik ve marşlara, katılanların, ellerindeki bayraklarla eşlik etmesiyle devam etti.

          

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X