Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muhtarlar toplantısına bu kez vali vekili başkanlık etti…

ÖNDER Spor Haber / Adem KANKAYNAR

Muhtarlar toplantısına bu kez vali vekili başkanlık etti…
Bu içerik 430 kez okundu.

Milas Kaymakamlığı’nca rutin olarak yapılan muhtarlar toplantısına bu kez, Muğla Valisi Esengül Civelek’in raporlu olması nedeniyle vekâleten Fethi Özdemir başkanlık etti. Birçok kurumun il müdürlerinin de katıldığı toplantıda muhtarlar, genel ve yerel yönetimden bekledikleri hizmetleri talep ettiler.

Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir’in başkanlığındaki muhtarlar toplantısına; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ş. Fırat Erkal, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gençer, Çevre ve Şehircilik Muğla İl Müdürü Uğur Şeren, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Karayolları Muğla Bölge Müdürlüğü personeli, ilçemizdeki tüm kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir, toplantının başında kısa bir açıklama yaparak; “İlçelerde, kaymakamlarımız başkanlığında siz değerli muhtarlarımız belirli aralıklarla bir araya geliyorsunuz. Bakanlığımızın talimatıyla, en azından yılda bir kere de muhtarlar toplantısına her ilçede valiliğimiz başkanlık ediyor. Bugün bu nedenle buradayız. Benimle birlikte ilimizden birçok il müdürü arkadaşımız da geldi. İlçemizdeki müdürlerimiz de buradalar. Dolayısıyla sizler, varsa sorunlarınız, istekleriniz ileteceksiniz, hemen burada çözümü mümkün ise çözüme kavuşturacağız, değilse resmi başvuru yöntemiyle taleplerinizi yerine getirmeye çalışacağız” diyerek sözü, muhtarlara bıraktı.

Söz alan ilçemizdeki birçok mahalle muhtarı ise özellikle, köy içi ulaşım yolu, su, okul ve sağlık evi, elektrik ve telefonla ilgili taleplerini ilettiler.

Muhtarlardan gelen talepleri not alan, ilgili il müdürüne söz vererek, konunun hangi boyutta olduğunu öğrenen Vali Vekili Özdemir, genel bütçe imkânları doğrultusunda tüm sıkıntıların çözüme kavuşturulacağının altını çizdi.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X