Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP’Lİ GİRGİN; SEYDİKEMER DEVLET HASTANESİ’Nİ SORDU..

ÖNDER Haber / A. Coşkun Efendioğlu

CHP’Lİ GİRGİN; SEYDİKEMER DEVLET HASTANESİ’Nİ SORDU..
Bu içerik 238 kez okundu.

     CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Süleyman Girgin, ihale ve yapım süreci hala netlik kazanmayan Seydikemer Devlet Hastanesi’ni, TBMM’de verdiği yazılı soru önergesiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

CHP’li Girgin verdiği yazılı soru önergesi şöyle:

“12 Kasım 2012'de TBMM'de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile ilçe olan Seydikemer, 64 mahallesi ve 59.963 nüfusuyla, Saklıkent, Girdev Gölü, Letoon Antik Kenti gibi birçok turizm bölgesini sınırları içinde barındırır.

Ayrıca İzmir, Antalya, Denizli, Burdur gibi illerin ana ulaşım güzergahı üzerinde yer alır ve geniş ve dağınık bir arazi yapısına sahiptir.

Fakat; Gerek nüfus, gerek arazi, gerekse konum itibariyle Muğlamızın gözbebeği olan bu yeni ve büyük ilçemiz, ne yazık ki bir devlet hastanesine sahip değildir. Hastalar özellikle acil durumlarda Antalya veya Fethiye’de bulanan hastanelere yetişmek için zamanla yarışmaktadırlar.

2012 Yılından beri başladı başlayacak diye, her seçim öncesi verilen siyasi sözler dışında, kamuoyunun bilgisi ve hemşerilerimizin hizmeti dahilinde, hastane ile ilgili resmi ve elle tutulur hiç bir şey yoktur. Bu bağlamda;

1) Her seçim öncesi yapılacağı söylenen Seydikemer Devlet Hastanesi projesi ne aşamadadır?

2) Bakanlığınızca başlatıldığı iktidar partisi yetkililerince defalarca yinelenen Seydikemer Devlet Hastanesi projesi ne zaman tamamlanacaktır?”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X