Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şenlik, bugün kortej yürüyüşü ile başlıyor

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Şenlik, bugün kortej yürüyüşü ile başlıyor
Bu içerik 528 kez okundu.

Bu sene 3-4 Kasım 2018 tarihleri arasında 5’ncisi düzenlenecek olan Zeytin Hasat şenliği, bugün sabah saat: 10.00’da Baltalıkapı’dan başlayarak Atapark’ta son bulacak Kortej Yürüyüşü ile başlıyor. Kortej yürüyüşü, geniş bir katılımla ve renkli görüntülerle gerçekleşecek.

Yöremize ait Memecik cinsi zeytini ve aynı zeytinden elde edilen zeytinyağını tanıtmak amacıyla bu sene 5’ncisi düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği, bugün sabah saat: 10.00’da Baltalıkapı’dan başlayacak olan kortej yürüyüşü ile start alıyor.

5’nci Milas Zeytin Hasat Şenliği için tüm hazırlıkları tamamlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığındaki şenlik komitesi, tüm Milas halkını şenliğe katılmaya ve sahip çıkmaya davet ederken, organizasyonun Milas’ın geleceği için ne denli önemli olduğunun altı çiziliyor.

5’nci Milas Zeytin Hasat Şenliği programı bugün kortej yürüyüşü ile start alacak ve şehrin bazı ana arterlerinde davul-zurna eşliğinde ve renkli görüntülerle Atapark’a kadar devam edecek, Atapark’ta bekleyen kalabalıkla buluşarak, programın geri kalan kısmına geçilecek.

Halk Oyunları Gösterisi (MİFAD), protokol konuşmaları, standların gezilmesi, Menteş Mahallesi’nde zeytin hasadı, zeytinyağı fabrikasında ‘sıkım’ işlemi ile devam edecek program, Amfi Tiyatro’da Dr. Ender Saraç’ın katılacağı söyleşi ve kadın çiftçilerin yer alacağı defile, Atapark’taki müzik dinletisi ve saat: 19.30’da başlayacak olan Grup Pusula konseri ile ilk günkü program sona erecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X