Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Sürücülere, gökten ceza yağdı…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Sürücülere, gökten ceza yağdı…
Bu içerik 471 kez okundu.

İçişleri Bakanlığının trafik kazalarını önleme amacıyla başlattığı 100 günlük eylem planı kapsamında, Drone ile trafik denetimi gerçekleştiren İlçe Bölge Trafik Ekipleri, Milas-Bodrum Karayolu üzerinde kurallara uymayan sürücülere adeta ceza yağdırdı.

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bölge Trafik ve Denetleme İstasyonu’nda görevli ekipler, önceki gün Drone ile havadan Milas-Bodrum Karayolu üzerinde seyir halindeki araçları denetlediler. Kuralları ihlal ettiği belirlenen sürücülere cezai işlem uygulandı.

Kural ihlali yapanları havadan tespit eden ekipler, bu araçları uygulama noktalarına bildirirken, uygulama noktasındaki ekipler, kendilerine bildirilen araçları durdurdular ve yaptıkları kural hatası nedeniyle sürücülere para cezası kestiler.

Denetimlerde, otoyol ve şehirler arası karayollarında gözlenen sağ şerit veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, hız sınırını aşma, yakın takip ve karayolunda zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek gibi ihlallerin önlenmesi başta olmak üzere, ana arterlerde trafiği aksatacak durum ve ihlallere daha hızlı müdahale edilmesi amaçlanan denetimlerde sürücelere, bir yandan cezai işlem uygulanırken, diğer yandan da kurallara uymaları konusunda ihtarda bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X