Akbelen direniyor!.. Yine gözaltılar var.. Ören ve Bodrum yolları ‘uygulama’ adı altında kilitlendi..

Önceki sabah saatlerinde jandarma ve polis tarafından Akbelen direnişçilerinin kuşatılarak, YK Enerji’nin ağaç kesim işçileri tarafından Akbelen ormanının kesilmeye başlamasıyla başlayan süreç devam ediyor. Bir yandan Türkiye’nin dört bir yanından destek için gelişler devam ederken, yollar adeta kilitlenmiş durumda. Milas-Ören arasındaki yolda 3 farklı noktada yapılan ‘güvenlik uygulaması’ adı altında, geçişler yavaşlatılırken, kilometrelerce uzayan araç konvoyları oluştu. Normal işlerine ya da tatile gidenler, yollarda saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar.

Akbelen direniyor!.. Yine gözaltılar var.. Ören ve Bodrum yolları ‘uygulama’ adı altında kilitlendi..
  • 26 July 2023, Wednesday 11:48

Buna, Bodrum yolu da dahil oldu. Bir otobüsle Akbelen direnişçilerine destek için yola çıkan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da, sabahtan beri sürmekte olan güvenlik uygulaması nedeniyle oluşan araç kuyruğunda sıkışmış durumda ve kimse Milas istikametine gidemiyor, ya da satlerce çile çekmek zorunda kalıyor. Ahmet Aras, paylaştığı videoda, hem araç kuyruğunu gösterdi, hem de vatandaşların seyahat özgürlüğünün açıkça kısıtlandığını söyledi.

Öte yandan bu sabah erken saatlerde, Akbelen’deki direniş alanında kuşatma altında olan ve Akbelen’in arka taraflarındaki ağaçların kesildiği Alana ulaşmaları engellenen Akbelenli köylüler ve destekçileri, ağaçların kesildiği Alana girerek, buradaki vahşeti belgeledi ve paylaştı. Direnşçiler, kesimin devam ettiği alana girerek, buralardaki henüz kesilmemiş ağaçlara sarılarak kesimi engellemeye çalıştı. Bir süre sonra direnişçilerin alana girdiğini farkeden jandarma ve polisler, ağaçlara sarılan direnişçileri tek tek toplayarak alan dışına çıkarırlarken, Akbelen direnişinin örgütçülerinden Deniz Gümüşel’in ve bazı direnişçilerin gözaltına alındığı bilgileri geldi.

Akbelen’de hareketlilik ve mücadele devam ediyor. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık