Başkan Tokat’tan Sanayi Caddesi hakkında kamuoyu açıklaması

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, doğalgaz altyapısının oluşturulması nedeniyle kazılan ve test işlemleri yapılamadığı için kapatılamayan Sanayi Caddesi’ndeki bazı bölgeler hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Milas Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan canlı yayında açıklamalarda bulunan Başkan Tokat, mağduriyetin bu hafta sonu çözüleceğini dile getirdi.

Başkan Tokat’tan Sanayi Caddesi hakkında kamuoyu açıklaması
  • 13 Ekim 2022, Perşembe 16:06
 

Milas’a doğalgaz getirilmesi için geçtiğimiz yıl başlatılan altyapı çalışmaları hızla ilerlerken, bazı bölgelerde üst yapının bozulmasına yönelik eleştiriler de geliyor. Son olarak Sanayi Caddesi’nde esnaflık yapan vatandaşların taleplerini dinleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yaşanan sıkıntıya yönelik açıklamalarda bulundu.

Şikayetlerin en yoğun geldiği bölgelerden biri olan Sanayi Caddesi’nden vatandaşlara bilgilendirme yapan Tokat, “Burası hem ilçe trafiği açısından hem de doğalgaz çalışmaları açısından çok önemli bir cadde. Halil Bey Bulvarı’na paralel olarak ilçenin yükünü çeken ikinci önemli cadde diyebiliriz. Sanayi bölgesi olması nedeniyle trafik çok hareketli ve yoğun. Doğalgaz açısından da çok önemli bir cadde. Çünkü buradan ana hat geçiyor. Bilindiği gibi; Beçin’de doğalgaz firmamızın çelik boru çalışmaları devam ediyor. O çelik boru Beçin’den buraya gelip, karayolundan Halil Bey Bulvarı’na oradan da buraya çift geçişle bağlanması gerekiyor. Önce doğalgaz firmasının kazı ve test çalışmalarını bitirdiği yerleri bize teslim edip, biz de buna göre tamiratları yapmamız gerekiyor. Sistem bu şekilde ilerliyor. ” dedi.

“10 GÜN ÖNCE BAŞLAMIŞTIK”

Doğalgaz firmasının buradaki çalışmaları tamamlayıp teslimini beklediklerini belirten Başkan Tokat, “Ancak firmamızın bize söylediği; ‘burada çift boru geçiyor.’ Hem çelik hem de poliüretan boru geçmesi burası için çok önemli. Biz doğalgaz firmamızdaki çalışma süreçlerinin uzaması nedeniyle bölgede 10 gün önce çalışmalarımıza başladık. Hamdi Mergen Caddesi’ni yaptık. Sanayi Caddesi’ne girdik. Ancak firma bizi bir süre sonra durdurdu. Çünkü testi yapmadığını, ileride bu yolların yeniden kazılabileceğini, bu yüzden testin yapılmasını beklememizi istediler. Biz de bu nedenle çalışmaları durdurduk. Ancak buradaki şikayet ve sıkıntı devam ediyor. Bu sıkıntı ve şikayetlerin devam etmesi nedeniyle firmamızla yeniden görüştük. Firma, burada test çalışmalarının yapılabilmesi için Beçin’den gelen hattın bağlantısının tamamlanması gerektiği söyledi. Bu da belli bir zaman alacak bir iş.” diye konuştu.

 

“HAFTA SONU TAMAMLANACAK”

Başkan Tokat, “Bu nedenle biz, ilerde yeniden kazılacağını bildiğimiz halde, esnafımızdaki bu haklı şikayetleri dindirme adına, yoğunluğu göz önüne alarak hafta sonu bu bölgedeki çalışmaları tamamlayacağız. Pazar günü yapılacak  çalışmalarla burayı kaplayacağız, esnafımızın vatandaşlarımızın sıkıntısını tamamlayacağız. Ancak hatırlatmakta fayda var. Buradaki test tamamlanmadığı için ileride bizim yaptığımız çalışmalar tekrar kazınma durumunda kalacak. Biz bunu göze aldık. Vatandaşlarımızın sıkıntısını çözme adına 10 gün önce başlattığımız çalışmaları hafta sonu tamamlayıp burayı sıkıntıdan kurtaracağız. Farklı düşünülmesin, kesinlikle görevimizi ve işimizi yapma konusunda ihmal içerisinde değiliz. Ancak bahsettiğimiz şekilde test yapılmadan kaplama yapmamız mümkün değildi. Milas’taki bütün çalışmalar bu eksen üzerinde devam edecek. Sadece bu sene değil, önümüzdeki sene de bu şekilde olacak. Boru döşeme ve test işlemleri tamamlandıktan sonra kaplama işine girebileceğiz. İş uzayacağı için biz tekrar kazımayı göze alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık