Birlik Sağlık Sen Muğla Temsilciliği: “Hemşireler ve Anneler Günü’nü Kutlamıyoruz…!”

​​​​​​​                  Kısa adı BASK olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu  ve Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah GÜL  “12 Mayıs’a denk gelen Hemşireler ve anneler gününü kutlamıyoruz. Ta ki 6 şubat depreminde depreme dayanıksız hastaneleri insanların hayatlarını çıkar ve rant uğruna hiçe sayarak faaliyette tutarak şifa dağıtmak isteyen hemşire arkadaşlarımıza ve hastalarımıza mezar olmasına sebep olan zihniyet adalet önünde hesap verene ve Muğla İlimizde bulunan depremde yıkılır kararı olan Menteşe Devlet Hastanemizdeki insanlarımızın can güvenliği sağlanana   kadar  ” dedi.

Birlik Sağlık Sen Muğla Temsilciliği: “Hemşireler ve Anneler Günü’nü Kutlamıyoruz…!”

GÜL Açıklamasında  ; “Öncelikle 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde yaşanan depremde görevi başında insanlığa hizmet vermek için görevi başında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı saygı ve rahmet ile anıyorum. Yüz yılın depremini yüzyılın felaketine çeviren kanun tanımaz, insan hayatını hiçe sayan zihniyete on binlerce canımızı feda ettik. Kayıplarımızın en büyük sebebi bir doğal afette en başta ayakta kalması gereken hastanelerimizin ilk saniyelerde yıkılması oldu.  Enkazlarında sağlık çalışanı arkadaşlarımız ile birlikte yüzlerce can yitip gittiği gibi enkazlardan kurtulup ilk yardım alamadığı için binlerce vatandaşımızda kapılarında can verdi.

Bugün Hatay’da esnaf ve rant sevdasını değil de, insanlarımızın hayatını seçen bürokrasi olsaydı binlerce anne ve çocuk aramızda olacaktı. Bu zihniyetin sebep olduğu kayıplar yüzünde çocuklar annelerin, anneler çocuklarının bu özel gününde yanında olacaklardı. Çocuklarında fedakarlık edip şifa dağıtmak için görevi başında bulunan annelerimize o hastaneler mezar oldu. Hemşire arkadaşlarımızın çocukları bir anneler gününü yine buruk ve eksik olarak geçirdiler. Mesai arkadaşları onların hemşireler gününü kutlayamadı ve maalesef artık hiç kutlayamayacaklar. 

Yalnız Muğla’da geç kalmış değiliz. Aynı kaderi Muğla’daki annelerimiz, hemşirelerimiz çocuklarımız yaşamasın. Hatay’da çocuklarımız annelerinin gününü sıcacık kollarında değil buz gibi mezar taşının başında kutladılar. Ellerindeki çiçekler anne sevgisini değil hüznü ve hasreti simgeledi. Hemşire arkadaşlarımız koltuk ve rant sevdalısı zihniyet yüzüne aramızda yoklar ve maalesef bir daha asla hemşireler gününü kutlayamayacaklar.” Dedi.     

GÜL Açıklamasın sonunda, “Bu mücadele sadece hastanede hayatını kaybeden hemşire arkadaşlarımız için değil. Bu mücadele şifa dağıtması gereken hastanelerin mezar olduğu anne ve çocuklar için. Devletin imkanlarını kendi koltuk sevdalarına alet eden zihniyetin eseridir bu can kayıplarımız. Bu zihniyet adalet önünde hesap vermeden ve Muğla halkı için önlem alınmadan biz ne hemşireler gününü ne de anneler gününü kutlamayacağız. Adalete inancımız sonsuzdur. Lakin unutulmamamladır ki geç gelen adalet adalet değildir. Zulümdür. Ve Muğla için hala geç kalmadık… ”  dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık