Bodrum Kalesi’nde Şehir Tiyatrosu rüzgarı

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) yaz sezonuna “Yalancı Aranıyor” adlı politik komedi oyunu ile Bodrum Kalesi Sahnesi’nde “Merhaba” dedi.

Bodrum Kalesi’nde Şehir Tiyatrosu rüzgarı

Dimirti Psathas’ın yazdığı, BBŞT’nin usta oyuncularından, aynı zamanda sinema ve dizi oyuncusu Erdal Cindoruk’un yönetmenliğini yaptığı oyuna katılım oldukça fazlaydı.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki gösterimi izleyenler arasında; sanat, iş ve basın dünyasından ünlü isimlerin yanı sıra LÖSEV’den 60 çocuk ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya yer aldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras adına herkesi sevgi ve saygıyla selamladığını ifade eden Kaya, “Bu güzel Bodrum akşamında, çok değerli sanatçılarımız bize güzel bir politik hiciv sergilediler. Hepimiz keyif alarak izledik. Bu sebeple kendilerine ve onları yalnız bırakmayan siz değerli sanatseverlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin, “Bu oyunun arkasında büyük emekler var. Bodrum Belediyesi’nin çeşitli birimlerinden öyle güzel destekler alıyoruz ki bu sahneyi bizlere hazırlayan destek hizmetlerinin zanatkarlarını, marangozlarını, demircilerini, sürücü arkadaşları, temizlik işleri, basın yayın ve zabıta müdürlüklerimizi gerçekten kutluyorum. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras, oyunlarımızda bizi her zaman özgür bıraktı. Sanata, sanatçıya özgürlüğü vermek demek budur. Siyaset yapmadı, hiçbir şekilde karışmadı ve hiçbir oyunumuzun içeriğini sorgulamadı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, bütün siyasetçilere örnek olsun.” dedi.

Günümüz politik yalanlarına da göndermeler yapan oyun, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Yalancı Aranıyor” hazırlanan oyun takvimiyle izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Dekoru, kostümü ve müzikleri ile yeni sezona damgasını vuracak oyunun konusu ise şöyle:

Bir milletvekili kariyerindeki çok önemli bir eksikliği fark eder: Yalan söyleyememektedir. Bu sebeple seçimden önce vaat ettiği şeyleri bekleyen seçmenleri onu sıkıştırmaktadır. O da bu eksikliği seçmenleri oyalayacak, onların gönlünü hoş tutacak özel bir danışman bularak gidermek ister. Kısa sürede hem seçmenlerin gönlünü alan hem de milletvekilinin hayatını değiştiren Yalancı'nın yalanları bir süre sonra ev halkının tepkisini çekmeye başlar ve işler içinden çıkılmaz bir hal alır.

Günümüz politik yalanlarına da göndermeler yapan oyunda kimin yalancı kimin dürüst olduğunu çözmek çok zor!

 

Yazan: Dimitri Psathas

Çeviren: Rüstem Abacı

Yöneten: Erdal Cindoruk

Oynayanlar:

Erdal Cindoruk, Ali Şahin, Cansın Türkdoğan, Yerkan Kahraman, Ziba Türk Ateş, Hüseyin Akşen, Mihriban Er, Barış Hayta, Sertaç Aydın, Oğulcan Çelik, Sinem Kurt, A. Fazıl Çelikel

Sahne Tasarım: Serkan Aktü

Işık Tasarım: Coşkun Yel

Efekt Tasarım: Murat Uzun

Koreografi: Zeynep Demirci

Kondüvit: Mustafa Kalaycıoğlu

Yrd. Yönetmen: Ali Şahin

Kostüm Dizayn: Cansın Türkdoğan

Asistan: Ziba Türk Ateş

Asistan: Sinem Kurt

Fotoğraf: Mehmet Can Fidan

Genel Sanat Yönetmeni: Hüseyin Akşen

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık