CHP İl kongresinde iki aday yarışacak

23 Eylül Cumartesi günü yapılacağı açıklanan CHP Muğla İl Kongresi’nin tarihi son dakika bir değişiklik yapılarak 1 Ekim Pazar gününe alınmıştı. Kongre Pazar günü yapılacak.

CHP İl kongresinde iki aday yarışacak

Kongre mevcut il başkanı Hüseyin Erol ile karşısına aday olan Marmaris İlçe Başkanı Avukat Zekican Balcı arasında geçecek. Önemli 4 ilçe örgütünün desteğini aldığını belirten Zekican Balcı’nın, İl binası önünde yaptığı adaylık açıklamasına Bodrum, Milas ve Marmaris Belediye Başkanları da katılmıştı.

Muğla İl Kongresi Menteşe’de bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde 1 Ekim 2023 Pazar günü saat 13:00’de gerçekleşecek.

HÜSEYİN EROL KİMDİR?

1977 yılı Çanakkale doğumlu olan Erol, İlkokul eğitimini Köyceğiz Atatürk İlkokulu, Ortaokul ve Lise eğitimini ise Köyceğiz Naip Hüseyin Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği’nden mezun oldu.

2002 yılından bu yana Köyceğiz ilçesinde serbest mühendislik bürosunda faaliyet gösteren Hüseyin Erol, evli ve iki kız evlat babası. Ayrıca iyi derecede İngilizce biliyor.

ZEKİCAN BALCI KİMDİR?

25 Temmuz 1984 doğumlu olan Balcı, ilköğrenimini Marmaris Atatürk İ.Ö.O, orta ve lise öğrenimini İzmir Türk Kolejinde aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk bölümünden mezun olan Zekican Balcı, Marmaris eşraflarından Karacan ailesinden Fulya Karacan Balcı ile evli.

Mustafa ve Naz isminde iki çocuğu bulunan Balcı, iyi derecede İngilizce biliyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık