Dünya Barış Günü’nde Melih Cevdet Anday, şiir ve müzikle anıldı

Milas Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü ve Ören’de uzun yıllar yaşayan ünlü şairimiz Melih Cevdet Anday’ı anmak için, 1 Eylül Cuma akşamı, Ören’de şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Dünya Barış Günü’nde Melih Cevdet Anday, şiir ve müzikle anıldı
  • 02 September 2023, Saturday 12:30

Cuma akşamı saat 21:00’de Belediye Cafe’si yanındaki Melih Cevdet Anday Parkı’nda gerçekleştirilen şiir ve müzik dinletisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Milas Belediye Meclis üyesi Mehmet Tiryaki ve Milas Belediyesi Kültür Müdürü Bekir Güney ve kalabalık bir Örenli dinleyici kitlesi, şiir ve müzik dinletisi öncesi, Parktaki Melih Cevdet Anday heykeline, Dünya Barış Günü anısına karanfiller bıraktılar.

Daha sonra, bir yandan Melih Cevdet Anday’ın slaytları ve TRT’nin yapmış olduğu belgesel konuklara izletilirken, Keman’da Ulaş Özkan ve Gitar’da Berkan Cengiz’in müziği eşliğinde, Berkan Cengiz’in söylediği, bazıları Melih Cevdet’e ait barış şarkıları ve türküleri seslendirdiler. Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlik, Örenlilerin coşkulu katılımı ile, gelecek yıl tekrar buluşma dilekleriyle sona erdi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık