İMİ Koleji, mezunlarını karşılıksız yükseköğrenim bursu ile destekleyecek

İMİ Eğitim Kurumları AŞ, kurucusu olduğu İstanbul Modern İlimler Anadolu Lisesinden mezun olup yükseköğrenimini lisans seviyesinde sürdürecek öğrencilerine 4 yıl boyunca eğitim, öğretim ve sosyal yaşam nakit desteği sağlayacak.

İMİ Koleji, mezunlarını karşılıksız yükseköğrenim bursu ile destekleyecek
  • 16 March 2023, Thursday 13:49

İMİ Kolejinden yapılan açıklamada, uygulamanın ilk aşamasında, 2023 yılında mezun olacak öğrencilerinin mezuniyet yılında girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve tercih sonuçlarına göre en az 4 yıllık bir yükseköğrenim programına yerleşmesi durumunda “yerleştirme başarı sırası”na göre farklı tutarlarda destek bursu olanağı sunulacağı belirtildi.

İMİ Koleji, “Karşılıksız Yükseköğrenim Destek Bursu” ile yıllar boyunca büyüme süreçlerine eşlik ettiği öğrencilerinin ülke çapında başarı göstererek kazanacakları üniversitelerde bir yandan faal ve keyifli bir kampüs hayatı ve sosyal yaşam sürmelerini, bir yandan da akademik başarılarını sürdürmelerini teşvik etmek istiyor.

Burs koşulları hakkında detaylı bilgi www.imikoleji.k12.tr adresinde yer alıyor.

Anaokulundan profesyonel hayata “Bizim Çocuklarımız”

İMİ’den yapılan açıklamada “Bir k12 okulu olarak anaokulundan aldığı çocuklarını lise son sınıftan uğurlamayı amaçlayan İMİ Koleji, mezun olsalar da onları İMİ Ailesinin birer ferdi olarak görüyor, yükseköğrenim yaşamlarında da yalnız bırakmıyor” denildi.

Ülke genelinde çok az ortaöğretim kurumunda örneği bulunan Yükseköğrenim Destek Bursu uygulamasının en önemli özelliğinin, “maddi koşullardan bağımsız olarak, başarı şartlarını sağlayan tüm mezunların profesyonel hayata atılana kadar mezun oldukları kurum tarafından desteklenmesi olduğu” belirtildi.

Bursun verilmesindeki temel amacın “aileden uzak farklı şehirlerde yükseköğrenim hayatı sürdürecek gençlerin hem akademik yaşamlarını hem de sosyal yaşantılarını kesintisiz ve endişesiz sürdürmelerini desteklemek” olduğu belirtilirken, başka kurumlardan burs alınmasının, tamamen karşılıksız ve geri ödemesiz olan Destek Bursunun verilmesine engel teşkil etmediği de verilen bilgiler arasında.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık