İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce: “Organizasyon hatası ve beceriksizlik”

İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce Milas’ta 4 gündür yaşanan su probleminin kabul edilemez olduğunu belirterek; “Fatura ödemelerini tahsile gelince tıkır tıkır çalışan özel şirketler, yatırım yapmaya gelince kaplumbağa misali ağır hareket ediyorlar. 4 günün sonunda bu sorunun hala çözüme kavuşturulamamış olması ciddi bir organizasyon hatasını ve beceriksizliği göstermektedir” dedi.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce: “Organizasyon hatası ve beceriksizlik”

Milas’ta 4 gündür yaşanan su probleminin ihmalkarlık ve denetimsizlik olduğunu vurgulayan İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları ifade etti; ”İlçemizde 4 gündür yaşanan su problemini, yaşanan sıkıntıyla ilgili yetkili kurumların açıklamalarını yakından takip ediyorum. Ancak MUSKİ ve ADM tarafından yapılan çelişkili açıklamalar, vatandaşlarımızın kafasında soru işaretleri yaratmakta ve en sıcak günleri yaşadığımız bu günlerde insanlarımızın sabrını zorlamaktadır. Öncelikle ifade etmek isterim ki, hangi gerekçeyle olursa olsun Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız 2023 yılında ilçemizde günlerce süren su kesintilerinin olması kabul edilebilir bir durum değildir.

Ne yazık ki stratejik öneme sahip elektrik hizmetinin özelleştirilmesinin ne kadar yanlış olduğunu bir kez daha görüyoruz. Fatura ödemelerini tahsile gelince tıkır tıkır çalışan özel şirketler, yatırım yapmaya gelince kaplumbağa misali ağır hareket ediyorlar.  İktidarın ivedi bir şekilde bu şirketleri denetlemesi, sözleşme şartlarını ve taahhüt ettikleri yatırımları yerine getirip getirmediklerini tespit etmesi ve sözleşmeye aykırı eylemleri var ise gerekli müeyyideleri uygulaması gerekmektedir.

Elektrik altyapısındaki eksiklikler hepimizin malumu iken MUSKİ’nin bu duruma çözüm bulamaması ve su kesintisinin önüne geçememesi de ayrıca düşündürücü bir durumdur. Madem enerji kesintisinden dolayı sorun var ise elektrikli pompaları Jeneratör ile çalıştırmak çok da zor olmasa gerek! MUSKİ, bütçesi ile pek ala Milas’taki tüm kuyu ve depolarına jeneratör yerleştirebilecek bir kurumdur. Ancak 4 günün sonunda bu sorunun hala çözüme kavuşturulamamış olması ciddi bir organizasyon hatasını ve beceriksizliği göstermektedir.

Tüm kurumlarımızın ivedi bir şekilde sorunlara kalıcı çözümler bulmasını ve Milaslı hemşehrilerimizin bu sıcak günlerde çektiği sıkıntıların bir an önce sonlandırılmasını temenni ediyorum.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık