Kırsal Kalkınma destek takvimi açıklandı , başvurular başladı

           T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri 2021 - 2022 Yılı Başvuru Dönemi başladı. Başvurulara ilişkin uygulama rehberi de yayınlandı. 31 Ekim'de başlayan başvuru sürecinde son başvuru tarihi 21 Ocak 2022 olarak açıklandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada KDV hariç yüzde 50 hibe oranıyla yapılacak kırsal kalkınma desteği için sağlanacak proje destek üst limitleri şöyle:

Kırsal Kalkınma destek takvimi açıklandı , başvurular başladı
  • 03 November 2021, Wednesday 16:35

            - Yeni tesis için            3 500 000 TL,

            - Tesis tamamlama için           2 500 000 TL,

            - Tesisin kapasite arttırımı / teknoloji yenileme  için 2 000 000 TL

            Bakanlık, "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi" ve "Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi" amacıyla başlattığı destek programı için bir uygulama rehberi yayınladı. Resmi Gazetede ve Bakanlığın web sitesinde yayınlanan tebliğde her iki program için başvuruların 21 Ocak 2022 tarihinde, saat 23.59'da sona ereceği bildirildi.

MİTSO'DAN KOOPERATİFLERE ÇAĞRI: BAŞVURUN!

            Öte yandan Milas Ticaret ve Sanayi Odası, üyesi olan kırsal kalkınma amaçlı kooperatiflere çağrıda bulunarak, Bakanlığın başlattığı desteklerden yararlanmak üzere başvuruda bulunmalarını istedi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer "İlgili üyelerimizi, özellikle üyemiz olan kırsal kalkınma amaçlı kooperatifleri bu desteklerden yararlanmak için başvuruda bulunmaya çağırıyoruz. KDV hariç yüzde 50 oranında hibe desteği sağlayacak bu destekle kooperatiflerimiz yeni tesisler kurabilir, yarım kalmış tesislerini tamamlayabilir veya tesislerinin kapasitelerini arttırabilirler. Üretimde teknolojik yenilikler yapabilirler" dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık