Labranda A.Ş.’den iddialarla ilgili açıklama..

Geçtiğimiz günlerde yerel basında ve bir internet sitesinde yayınlanan ve Milas Belediyesi Labranda Su İşletme Müdürlüğü’ne dair iddialar içeren yazı üzerine, Milas Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdür Vekili Aşkım Salkım Yalçınkaya, “Haberi yapan internet sitesi kendilerine teslim ettigim açıklamayı sayfasında yayınlamamıştır. O cevap metnini kamuoyunu bilgilendirmek adına buradan paylaşıyorum” notuyla, bir açıklama gönderdi.

Labranda A.Ş.’den iddialarla ilgili açıklama..
  • 19 Ağustos 2021, Perşembe 14:41

Açıklama şöyle:
“Gazetenizde 11.08.2021 günü SKANDAL Başlığı ile şahsıma yönelik yapılan suçlamalara cevaben.
Milas Belediyesi Labranda Su, resmi olarak bayilik sistemi ile işletilen ve tüm bayilik taleplerinin başkanlık makamı belediye encümeninin bölge boşluğuna göre değerlendirip bölge bayiliklerinin oluştuğu bir sistemle çalışmaktadır.
İşletme Müdürü olarak şahsımın hiçbir kimseye ne bir bayilik sözü verme nede bayilik dışı satış yapma yetkisi yoktur ve yapılmamıştır.
Su üretim maliyetleri İşletme saymanınca çıkarılarak, Belediye Meclisinden her bir parti gurubunun bulunduğu plan bütçe komisyonunda görüşülür, ortak bir karar ile belediye meclisine sunulur, meclisin kabul ettiği fiyatlar da her bir bölge için belirlenir ve uygulanır.
2020 yılında yapılan yirmi milyonluk yatırımlar sadece makine teçhizat vb. sonucu aylık kredi borç ödemesi 420.000,00.-TL’dir.
Milas piyasasının çok üzerinde bir satı
ş ihtiyacımız doğduğundan birkaç büyük firma ile görüşmeler yapılmış fakat sonuç alınamamıştır. Kamsa Gıda bir Limited Şirkettir. Aydın ve İzmir bölgelerinde hâkimiyetleri olduğundan ve Labranda Suyun bu bölgelerde hiçbir zaman bayilikleri oluşmadığından dilekçe ile yapmış oldukları bölge bayilik talepleri ve satış yapabilecek potansiyelleri üst makamca detaylı birkaç kez görüşülmüş ve encümence değerlendirilip bayilik verilmiştir.
Kamsa Gıda Marka değerimizi çok iyi temsil ederek suyumuzu birçok önemli bölgeye kış aylarından başlayarak yüksek potansiyel ile meclisin belirlediği fiyatlar ile satışlarını gerçekleştirmiştir. Kendilerine yapılan iskontolar ayrıcalıklı değildir. Marmaris Fethiye bölgesine de aynı fiyatlar uygulanmış, Ankara daha uzak bir bölge olduğu için daha fazla nakliye iskontosundan yararlanmıştır. Bundan böyle Labranda suyun tüm bu kredileri ödeyebilmesi için ticaretini yaz kış aktif devam ettirebilecek bayiliklere ihtiyaç doğmuştur. Kışın yatıp yazın aktif satışlarla bu borçların ödenmesi mümkün değildir.
Müdürlüğümüzde yapılan her türlü işlem yasal ve resmi kayıt altındadır.
Bu yıl 1 Temmuzda birçok yerin aynı anda açılması, bölgemizin çok ciddi göç alması, düğün, yangın vb. hatta ölümler su ve buz satışlarında patlama yaşanmasına neden olduğu gibi makinaların yeni olması nedeni ile birçok parça değişimi yaşanmış, durma ve arızalar ile Mayıs ve Temmuz aylarında yaklaşık bir aylık üretim kaybımız olmuştur. Her bir bayinin taahhüt ettiği satış potansiyelleri mecburen düşürülmüştür. Üretilen suyun %80 i damacana için % 10-15 i pet su için harcanmıştır. Milas Bayileri kesinlikle mağdur edilmemiş, son iki yıl satışlarının yüzde altmış ve seksen fazla su teslim edilmiştir.
İşletme Müdürlüğümüz personeli son derece işine bağlı, saygılı ve fedakârca görevine devam etmektedir. Her bir bayi randevu sistemiyle saati geldiğinde giriş yapmakta ve dolumunu almaktadır. Fabrikamız son derece seviyeli çalışmakta ve içki içim yeri değildir.
Yaz dönemi ve yangın sıcaklığı nedeni ile debi düştüğü için damacanalarda yüzde yirmi kısıtlama uygulanmıştır. 100 alan seksen almıştır. Bu da piyasayı sarsacak bir kısıtlama değildir. Fabrikamız suya zam yapmadığı halde Labranda suyun fiyatının Milas bayileri tarafından fazlasıyla artırıldığı ve başka su firmalarına su verip fabrikayı zorladığı görülmüştür. Bizim dışımızda bir cok fabrika damacana üretimini durdurmuş sadece pet su üretmiştir. Yangın bölgelerine tarafımızca fazlasıyla Labranda su gönderilmiş, Marmaris yangınına iki kez suyumuz gitmiştir. Dışarıdan çok fazla ayni yardım geldiği için son birkaç gün yabancı sular yangın bölgesine yönlendirilmiştir.
Labranda su Bayileri diye sadece bilgilendirme amacı ile açtığımız gurubumuz guruptaki bazı kişilerin üslup seviyesini düşürmesi nedeni ile sadece yöneticilere açık hale getirilmiştir. Bu durum bile birkaç bayimiz tarafından basında ve bazı şahıslarda paylaşılmıştır.
Bütün bu şahsıma yönelik karalama kampanyaları dik duruşum, tavizsiz oluşum nedeni ile rahatsızlık duyan birkaç bayice yapılmış yıpratma politikasıdır. Az olsun bende olsun korku ve paniğidir.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık