Menteşe’de 64 genç CHP’ye üye oldu

​​​​​​​Muğla’nın Menteşe ilçesinde 64 genç Cumhuriyet Halk Partisine üye oldu. CHP’ye üye olan gençler için rozet takma töreni düzenlendi. Törene CHP Parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Suat Özcan, Mürsel Alban, Burak Erbay, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş katıldı.

Menteşe’de 64 genç CHP’ye üye oldu

CHP Menteşe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Feriştah Atasever Kaşıkçı, düzenlenen törende yaptığı konuşmada “Menteşe’de alan çalışmalarımıza ağırlık verdik. Parti Meclis üyemiz ve il başkanımızın katılımlarıyla 7 etaplık bir çalışma gerçekleştirdik. Pandemi döneminde parti içi çalışmalarımızı arttırdık. Gençlik kollarımız bir il başkanı, ilçe başkanı, milletvekili ve belediye başkanı çalışma yaptı. 250 kişiden oluşan CHP Menteşe Gençlik gönüllümüz var.  64 arkadaşımıza rozet takmak için buradayız. Bize haftaya Pazar seçim olacak deseler CHP Menteşe Gençlik Kolları olarak seçime hazırız” dedi.

CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak da konuşmasında “Gençlik kollarımız çalışmalarına başladı. Gençlik kolları başkanım ve ekibi büyük çaplı bir çalışma gerçekleştirdi. Menteşe’de genç arkadaşları partimize kazandırdılar. Partimize katılan arkadaşlara çok büyük görevler düşüyor” dedi.

Törene katılan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de, “CHP Dünya’da bu kadar uzun zamandır kuruluştan beri ayakta kalan bir organizasyon.  Bunun en büyük nedeni Mustafa Kemal Atatürk ve onun düşünceleri. Bizim çıkış noktamız Mustafa Kemal Atatürk. Bu olağan üstü bir zenginlik ama aynı zamanda büyük bir sorumluluk.  Gençlik kollarının, kadın kollarının, ilçe ve il yönetimlerinin, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının görevi, kendilerine ayrılan ana konularda partinin ilkeleri çerçevesinde Muğla’ya ve Türkiye’ye hizmet etmektir. Türkiye’deki en büyük sorunları artık siz gençler daha iyi biliyorsunuz.  Kişisel kırgınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakarak hep birlikte yoldaş olmalıyız. Hep birlikte kol kola yürümemiz lazım. Hep birlikte seçim maratonuna yürümemiz lazım. Farklılıklarımız olabilir. Farklı bir biçimde düşünebiliriz. O farklılıklar bizim için zenginliktir. Partimiz ve ülkemiz için bir olmalıyız.” Derken, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da konuşmasında, “Genç arkadaşlarımıza partimize hoş geldiniz diyorum. Bugün arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisine üye oldular. Cumhuriyet Halk Partisinin Avrupa Sosyal Demokrat Partilerden bir farkı vardır.  CHP Devrimci bir partidir. Bağımsız bir partidir. Antiemperyalist bir partidir. CHP 100 yıllık bir partidir.  Pandemi sürecinde CHP’li Büyükşehir Belediyeleri ve ilçe belediyeleri iktidarın yapamadığını yaptı.

Yapılan anketlerde başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımızın oy oranlarının arttığını görüyoruz. Bu yükselme devam edecektir. Türkiye’de artık AKP iktidarı ülkemizi yönetemez hale geldi. Bugün ülkeyi yöneten AKP de yok olacaktır. Ülkeyi karanlığa sürükleyen iktidardan ilk seçimde hep birlikte kurtulacağız” dedi.

CHP Parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan “Böyle bir organizasyonda bizleri bir araya getiren gençlik kolları başkanıma teşekkür ediyorum.  Mevcut iktidarın en büyük çilesini çekenler gençler oldu. Artık Türkiye’de gençler gelecek endişesi yaşıyor. Üniversitelerden mezun olan gençler iş bulamıyor. Mevcut iktidar gençler üzerinde baskı yaratmaya çalışıyor.  Artık mevcut iktidarı değiştirme zamanı geldi. Bizim üstümüze düşen iktidarı değiştirmektir” dedi.

Konuşmaların ardından CHP’ye üye olan 64 gence rozetleri takıldı.

Editör: Gülçin Erşen
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık