Milas Lisesi Mezunları Geleneksel Pilav Günü 4 Kasım’da

Milas Lisesi mezun ve öğretmenleri, 4 Kasım 2023 Cumartesi günü saat 15.00’da Geleneksel Pilav Gününde bir araya gelecek.

Milas Lisesi Mezunları Geleneksel Pilav Günü 4 Kasım’da
  • 14 October 2023, Saturday 9:21

Milas Lisesi Mezunları Derneği Yönetimi adına konuşan dernek başkanı Saadet Ökten 1967 de ilimizin 2. lisesi olarak kurulan Milas Lisemizin mezunlarının, görev yapmış idareci, öğretmen ve diğer personelin davet edildiğini; hala ulaşamadıkları, yolu Milas Lisesinden geçen herkesi de basın yayın yoluyla davet ettiklerini belirtti.

Etkinliğe katılacak olan okul arkadaşlarına, idareci ve öğretmenlere pilav ve ayran ikram edilecek, lise marşı okunacak ve çeşitli konularda değerlendirmelerde bulunulacak.

Ayrıca 13 yıl önce adı değiştirilen Milas Lisesi’nin adının iade edilmesi konusunda 3/10/2022 tarihinde kurulan ve mevcut 100 e yakın üye sayısına ulaşan Milas Lisesi Mezunları Derneği yönetimi yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vererek, katılımcılardan destek isteyecek. Etkinliği 1757 üyesi olan “Yarım Asırlık Koca Çınar Milas Lisesi (1967)” isimli Facebook grubu da destekliyor ve sosyal medya üzerinden katılım çağrılarında bulunuyor.

Milas Lisesi Mezunları Derneği yöneticileri Hasan Özbek Gezen, Bekir Perçin, Oğuzhan Trabzon ve Hakan Kayatemür adına basın açıklaması yapan dernek başkanı Saadet Ökten:

‘’1992 yılı Milas Lisesi mezunuyum. 2004 te Milas’a dönüp öğretmen olarak görev yapmaya başladığımdan beri arkadaşlarımla dernek kurup mezunlarımızı bir araya getirmek hayalimdi. Çalıştık, uğraştık ve geçen yıl başardık. Derneğimiz 1 yıldır mevcut Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerine destek sağlamakta ve etkinlikler planlamaktadır. Öncelikli amacımız okulumuzun adını tekrar Milas Lisesi olarak geri almaktır. 13 yıl önce adı değişmeyen okullar olduğu gibi bugün de adını tekrar geri alan okullar ülkemizin çeşitli yerlerinde mevcuttur. Onlarla iletişim halindeyiz. Dernek kurulur kurulmaz başvurumuzu yapmıştık henüz bir cevap alamadık. Şimdi yeniden başvurumuzu elden Muğla Valiliğimize yapacağız.

Ayrıca okulumuza kayıt olan, öğrenimine devam etmekte olan ve başarıyla mezun olacak öğrencilerimize bu yıldan itibaren burs vermeye başladık. Ortaokuldan mezun olarak okulumuzu tercih eden ve ilk 5 arasında kayıt yaptıran ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz bu haktan faydalanabiliyor.

Değinmek istediğimiz bir başka konu ise; son günlerde okulumuz bahçesine çeşitli binalar planlandığına dair aldığımız duyumlar. 970 öğrenci yaklaşık 90 personelle eğitim yapan okulumuza ait bahçeye 1 anaokulu ve halı saha yapılacağı söyleniyor. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse okulumuzun bahçesinde öğrencilerimizin dinlendiği, spor yaptığı alan gidecek demektir. Zaten bina içinde koridorlarda yürümenin nefes almanın zor olduğu ortamda bahçemizde rahatlayan öğrencilerimizin bu hakkı ellerinden alınmış olacaktır. Buna derneğimiz, okulumuz öğrenci ve velileri razı değildir. Görüştüğümüz veliler konuyla ilgili ne yapabileceklerini soruyorlar bize. Fakat bizim de bilgimiz dışında olan konuyla ilgili henüz bir girişimimiz yoktur. Burdan basın yoluyla konunun muhataplarının kamuoyunu bilgilendirmesini talep ediyoruz. Bir eğitimci olarak öğrencilerimizin hem dinlenme alanının daraltılmamasını istiyor hem de lise eğitimi içinde anaokulu olmasının pedagojik olarak yanlışlığı konusunda uyarıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait pek çok okul arazisi var. Buralar boş beklerken kullanılan alanların daraltılmasına bir anlam veremiyoruz. Yapılacak yatırımların bu arsalara ve ihtiyacı olan bölgelere yapılmasının ilçe yöneticilerimizce de daha uygun görüleceğini düşünüyoruz.

Bir kez daha 1967 den beri okulumuzdan yolu geçen lisedaşlarımızı, idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve basın mensuplarımızı 4 Kasım 2023 Cumartesi günü 15:00 da okulumuz bahçesinde yapılacak olan pilav gününe davet ediyor, mezun ve öğretmenlerimizi 05055930048 numaralı Milas Lisesi Derneği telefonundan bizimle iletişime geçerek üye olmaya çağırıyoruz.’’

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık