Milas Yurttaş İnisiyatifi, “Geleceğimiz İçin Ayağa Kalkıyoruz!”

​​​​​​​Milas Yurttaş İnisiyatifi tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yazılı açıklamada bulunuldu.

Milas Yurttaş İnisiyatifi, “Geleceğimiz İçin Ayağa Kalkıyoruz!”
  • 26 November 2023, Sunday 9:38

Milas Yurttaş İnisiyatifi'nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

“İçinde yaşamaya çalıştığımız bu düzen, emekçileri ve özellikle kadın emekçileri yakaladığı her köşeden baskılamaya çalışıyor!

AKP'nin 21 yıllık iktidarı boyunca binlerce kadın öldürüldü, on binlercesi şiddet gördü. Şiddet yalnızca evde koca ya da sevgili tarafından uygulanmadı, işyerinde de patron ve amirlerce sürdürüldü. Okulda, ailemizde evimizin içinde, mecbur olduğumuz part time işlerde şiddete, sömürüye, cinsiyetçi söylem ve ayrıştırmalara maruz kalıyoruz. Şiddetin failleri çeşitli etkinlikler ve açıklamalarla bir kez daha kendilerini aklamayı deneyecekler. Ama bu şiddetin sürmesi sayesinde emeğimizi daha çok sömürebildiklerinden hiç bahsetmeyecekler.

Ülkemizde her gün kadın cinayetleri işleniyor. Sermayenin karnını doyurmak için Afrika’ya, Balkanlara, Latin Amerika’ya açılanlar, bizim çocuklarımızın karnını doyuramıyor. Pahalılıktan çocuklarımız okula aç gidiyor. Amerika’dan ithal ekonomistlerle sözde ülke ekonomisini kalkındırıp bizi uzaya çıkaracak olanlar, KYK yurtlarındaki gençlerimiz bir kattan diğer kata çıkaramıyor. Gençlerimiz bozuk asansörlerde can veriyor.

 Bu ülkenin kuruluşunda vardık, geleceğinde de olacağız. O gelecekte kadınları vitrin süsü olarak görenlerin değil, emekçi kadınların temsilcileri var. O gelecekte biz varız: Bu ülkenin boyun eğmeyen, sömürüye, şiddete, yoksulluğa karşı mücadele eden kadınları var. Başkalarının bize reva gördüğü hayatı değil, hak ettiğimiz hayatı yaşamak için mücadelenin içerisinde varız.

İktidar ve onun düzen muhalefetiyle örülen bu karanlığa mahkum değiliz! Bu sömürü düzeni iki yüzlü siyasetçileriyle, kadın düşmanı imamlarıyla, yaşamımızı karartan tarikatlarıyla, iliğimizi sömüren patronlarıyla, 4 eşli milletvekilleriyle bize yetti. Hakkımızda konuştuklarıyla, dayatmalarıyla, şiddetiyle, baskısıyla yetti. Yaşamlarımızdan çaldıklarıyla, geleceğimize koydukları ipoteklerle yetti. Bizim üzerimizden yaptıkları ikiyüzlü siyasetleriyle yetti. Artık bitti. Biz kadınlar Milas Yurttaş İnisiyatifi'nde mücadeleye devam ediyoruz.

Şiddetsiz ve sömürüsüz bir düzen için, aydınlık yarınlarımız, emeğimiz, ekmeğimiz… Geleceğimiz için AYAĞA KALKIYORUZ!”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık