Milli Güreşçi Mehmet Hanifi Sarp, coşkuyla karşılandı

​​​​​​​Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi sporcusu Mehmet Hanifi Sarp, havalimanında müdürleri ve takım arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı.

Milli Güreşçi Mehmet Hanifi Sarp, coşkuyla karşılandı

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen dünya U17 Avrupa Şampiyonasında güçlü rakiplerini yenerek Avrupa 3.’cüsü olan Mehmet Hanifi Sarp, havalimanında karşılanarak, konvoylar eşliğinde Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’ne geldi.

Milli güreşçiyi, güreş eğitim merkezi binasında Muğla İl Spor Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Milas İlçe Spor Müdürü Durmuş Tayfun Uslu ve okul müdürleri kapıda karşıladı.

Takım arkadaşları tarafından omuzlara alınan Avrupa 3’cüsü Mehmet Hanifi Sarp, “Türkiye’nin en ünlü hocaları ile çalışmamın karşılığını Avrupa 3’cüsü olarak elde etmenin sevincini yaşıyorum. Avrupa üçüncüsü olmamda bana büyük katkıları olan başta Bünyamin Emik, Mustafa Boylu, Onur Bozan, Abdullah Aldemir hocalarıma ve öğrenim gördüğüm okulumda her zaman destek gördüğüm hocalarıma binlerce teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi bahçesinde verilen yemekte konuşan İl Spor Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, “Avrupa üçüncüsü olan güreşçimizle gurur duyduk. Güreşçilerimizin başarılarını görmek büyükleri olarak hepimizi çok mutlu etti. Kısa zaman içerisinde Avrupa Üçüncüsü çıkarak başta hocalarımıza emekleri için teşekkür ederiz. Davetimize katılan mutlu günümüzde yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Avrupa Üçüncüsü olan Milli Güreşçi Mehmet  Hanifi Sarp  kardeşimize Milas Önder Gazetesi olarak tebrik ediyor güreşçilerimizden daha büyük şampiyonluklar bekliyoruz.

HABERE AİT RESİMLER

Editör: Sercan Ergin
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık