MİTSO ve TUTAP işbirliği yapacak!

​​​​​​​MİLAS'IN TARİHİ ALANLARININ UNESCO LİSTESİNE GİRMESİ İÇİN İŞBİRLİĞİ

MİTSO ve TUTAP işbirliği yapacak!
  • 17 October 2022, Monday 9:37

            İlçe sınırları içinde 26 tarihi kent kalıntısı ve ören yerinin bulunduğu Milas'ta tarihi alanların UNESCO'nun geçici veya kalıcı listesine alınması için MİTSO ile Türkiye Turizm Tanıtım Platformu (TUTAP) Muğla İl Temsilciliği işbirliği yapacak.

            Milas Ticaret ve Sanayi Odasının seçimlerinin tamamlanmasının ardından ardı ardına kutlama ziyaretleri yapılırken ziyaretler sırasında da işbirliği önerileri geliyor. Merkezi Ankara'da bulunan Türkiye Turizm Tanıtım Platformu'nun (TUTAP) Muğla İl Temsilcisi Mithat Yayla, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer'i ziyaret ederek kutladı. Ziyaret sırasında TUTAP'ın Türkiye genelindeki ve Muğla ilindeki çalışmalarını da anlatan Mithat Yayla, Milas'ın da doğal güzellikleri, tarihi ve turistik mekanları ile çok zengin bir ilçe olduğunu belirterek "Milas'ın tarihi değerlerinin UNESCO'nun önce geçici listesine alınması, geçici listeye alınanların da kalıcı listeye geçirilmesi için girişimlerde bulunmamız gerekiyor" dedi. Halen Milas ilçe merkezindeki Uzunyuva Anıtmezar Alanının ve Beçin Kalesi ve Ortaçağ Kentinin UNESCO'nun geçici dünya mirası listesinde yer aldığını ifade eden Mithat Yayla "Bu alanların da kalıcı listeye alınması için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de TUTAP Muğla İl Temsilcisi Mithat Yayla'ya ziyareti nedeniyle teşekkür ederek "Milas çok zengin bir tarihi geçmişe sahip. Bunun izlerini Milas'taki 26 tarihi kent kalıntısında ve ören yerinde görebiliyoruz. Bunların korunması ve tanıtılması bizim için de çok büyük önem taşıyor. Biz de olanaklarımız ölçüsünde Milas Müzesine, Herakleia kazılarına destek oluyoruz" dedi. Reşit Özer özellikle Uzunyuva Anıtmezar alanının UNESCO'nun kalıcı listesine alınması için yapılması gereken çalışmaları destekleyeceklerini belirterek."Bu konuda TUTAP ile MİTSO'nun işbirliği çok önemli" diye konuştu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık