Muğla DEVA'da şok ayrılık

DEVA Partisi Muğla İl Başkanı Tolga Keskin ve yönetim kurulu üyelerinin de aralarında olduğu 40 kişi, DEVA Partisi'nden istifa etti.

Muğla DEVA'da şok ayrılık
  • 11 Haziran 2022, Cumartesi 9:01
 

Milaslı Tolga Keskin'in il başkanlığını üstlendiği DEVA Partisi'nde 40 kişi istifa etti. İl Başkanı Tolga Keskin ile yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu 40 kişi, istifaların ardından ortak açıklama yayınladı. 

Açıklamada, DEVA Partisi, Muğla İl Başkanı Sn. Tolga Keskin önderliğinde, korku ve diken üstünde yaşadığımız memleketimize sahip çıkmak amacı ile ve çocuklarımıza, gençlerimize güçlü ve onurlu bir Türkiye emanet etmek üzere siyasi bir yola çıktık. İnandığımız taşın altına elimizi koyarken, inanç ve amacımız; ülkemizin getirildiği mevcut durumdan kurtarmak, ulusal ve uluslararası saygınlığını hak ettiği yere getirmek idi. Parti programımızı özümser ve sahip çıkarken, partimizin teşkilatlanma biriminin liyakat çizgisinin hayallerimiz ve inancımız ile aynı yolda olmadığını fark ettik. Üzülerek gördük ki; esas menfaatler ülkemizin çıkarına değilmiş." ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamanın devamında, Muğla il yönetimi olarak; DEVA Partisi ile aynı inançlara sahip olmadığımız, değer yargılarımızın ortak noktada örtüşmemesi sonucunda toplu olarak ayrılma kararı vermiş bulunmaktayız. Başta genel başkanımız Sn. Ali Babacan, tüm Genel Başkan Yardımcılarımıza ve bize inanan ve destek veren tüm yurttaşlarımıza içten teşekkürlerimizle bu yoldan ayrılıyoruz." denildi.

 İl Başkanı Tolga Keskin’in yerine parti genel merkezinin kararıyla yeni il başkanlığına Emrah Çay getirildi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık