Özel Bireylerle Zamana Yolculuk Yapıldı

​​​​​​​Engelliler haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde devam etti. Özel bireyler etkinlikte söyledikleri şarkılar ve sergiledikleri gösterilerle hem eğlendiler hem de eğlendirdiler.  

Özel Bireylerle Zamana Yolculuk Yapıldı

M. Önol Karadeveci Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun ortaklaşa düzenlediği Engelliler Haftası Programına Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve eşi Gülşah Böke de katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, M. Önol Karadeveci Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü İlknur Öztürk'ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Engelliler Haftası Programı, Halk Oyunları Gösterisi, Kırşehir Yöresi Kaşık Oyunu, Çubuklu Ritim Gösterisi, Zumba Dans Gösterisi, Cici Kızlar Dans Gösterisi, Darbuka Ritim Gösterisi, Müzikli Step Gösterisi, RockRoll Dans Gösterisi, Solo Performans, Hababam Sınıfı Müsamere Gösterisi, Öğrenci-Öğretmen Dans Gösterisi, Anadolu Toprakları Dans Gösterisi, 90’lar dans ve defile gösterisi sonrası günün anısına fotoğraf çekilmesi ile son buldu. 

Özel bireylerin hazırladığı birbirinden renkli etkinlikler, katılımcılar tarafından çok beğenildi.

Program sonrası açıklamada bulunan Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, “90’ları da hatırlatan çok güzel gösteriler ve oyunlar hazırlanmış. Her birimiz birer engelli adayı olduğumuzu unutmadan ve onları ötekileştirmeden onlarla ilgili farkındalığımızı geliştirmeliyiz. Emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık