Protokol bayramlaşma töreninde buluştu

Milas Kaymakamlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda bayramlaşma töreni yapıldı. Kamu kurum amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşen bayramlaşma töreninden sonra heyet, bayramda da görev başında olan kamu personellerini ziyaret etti.

Protokol bayramlaşma töreninde buluştu

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Jandarma Komutanı Seyhan Doğan, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tarık Çubukcuoğlu, bazı kurum amirleri, mahalle muhtarları ve STK temsilcileri katıldı.

Törene katılanlarla bayramlaştıktan ve sohbet ettikten sonra açıklama yapan Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, “Bugün Kurban Bayramı’nın ilk günü. Sevgi, kardeşlik ve vuslat günlerinden olan bayramlar; Türk Milletinin en güzel hasletlerinden yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma ruhunun ortaya konulduğu müstesna günlerdir. Milli ve manevi değerlerimizden olan bayramlar, bizi biz yapan insani günlerimizdendir. Kurban Bayramı’nda, “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” anlayışıyla hareket ederek kültürümüzden tevarüs eden bu paylaşma ve yardımlaşma örfümüzü sürdürmek bayramların toplumumuza kazandırdığı değerlerdendir. Sevme, sevindirme günleri olan bayramlar, ailemizle, dostlarımızla, komşularımızla sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü günlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve devletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Milas’lı hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı kutluyor, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum.” dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, “Kurban Bayramı İslam Alemi için çok önemli bir gün. Hayat şartlarımız ağır. Zor bir dönem yaşıyoruz. Bayramı bayram gibi yaşamak bizim çocukluğumuzdan beri içselleştirdiğimiz bir durum. Bayramlar birlik ve beraberliğin, neşe ve barışın simgesi olan bayramlarımız üzüntülerin bir nebze de olsa azaldığı, mutluluk kaynağına dönüşen özel ve güzel günlerdir. Birbirimize kenetlendiğimiz ve manevi yönümüzü kuvvetlendirdiğimiz bayramlarımız, ülkemiz için önemli birer zenginliktir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ve yardımlaşmanın ön plana çıktığı Kurban Bayramı'nızı en içten duygularımla kutlar; bayramın tüm hemşehrilerimize, insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini dilerim...”

İlçe protokolü, bayramlaşmanın ardından Emniyet Müdürlüğü personeli ve M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki özel gereksinimli bireyler ile personeli ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Burada kalan özel misafirler ile bayramlaşan Kaymakam Böke ve heyet, daha sonra Milas Zabıta Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı Personeli, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Personeli, Milas Devlet Hastanesi Personeli ve hastanede yatan hastalar ile bayramlaştıktan sonra kredi ve yurtlar kurumunda kalan depremzede vatandaşların da bayramlarını kutladı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık