TBMM Akbelen için toplanıyor, köylüler Ankara’ya gidiyor

CHP Grubu ile DEVA, DP, Saadet ve Gelecek Partisi milletvekilleri, Akbelen’deki ağaç kesimini gündeme almak üzere Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırmıştı. Meclis Başkanlığı, yeterli sayıda milletvekili imzası sağlanmasıyla 8 Ağustos Salı günü saat 15.00'de olağanüstü toplantı yapılacağını duyurmuştu. İkizköy, Karacahisar ve Çamköylüler, Akbelen Ormanı için Ankara’ya gidiyor.

TBMM Akbelen için toplanıyor, köylüler Ankara’ya gidiyor
  • 07 August 2023, Monday 10:07

TBMM’nin olağanüstü toplanacağı gün olan 8 Ağustos Salı günü, İkizköy, Karacahisar ve Çamköylüler de mecliste olmak için Ankara’ya gidiyor.

‘İkizköy, Karacahisar ve Çamköylüler olarak köyümüz, toprağımız, geleceğimiz için Akbelen’den Ankaraya Gidiyoruz!’ diyen köylüler, “8  Ağustos Salı günü Akbelen Ormanı için olağanüstü toplanacak mecliste olacağız. Köyümüz, topraklarımız, geleceğimiz için mücadelemiz yılmadan sürüyor. Tüm siyasi parti temsilcileri, vekillerimizi, kamuoyunu, biz köylülere ve haklı mücadelemize sahip çıkmaya, köylülerle olmaya, dayanışmaya çağırıyoruz.” dediler.

TBMM’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, yeterli sayıda milletvekilinin imzası ile yapılan olağanüstü toplantı çağrısı üzerine; TBMM Genel Kurulu’nu, Anayasa’nın 93'üncü ve Meclis İçtüzüğü’nün 7’nci maddeleri gereğince, 8 Ağustos 2023 Salı günü saat 15.00'te toplantıya çağırdı.”

NE OLMUŞTU?

CHP, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti milletvekillerinin imzalarıyla Meclis’e sunulan olağanüstü toplantı başvurusunda “Rant hırsıyla yapılan doğa katliamlarının süreklilik halini alması, yeşile ve çevreye düşman bir yönetim anlayışının egemen kılınması, Anayasa’nın 56. Maddesinde yer alan “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir” ve 169’uncu maddesinde yer alan “Ormanlara zarar verecek hiçbir faaliyet ve eyleme müsaade edilemez” hükümlerinin hilafına davranılmış olması nedeniyle sadece günümüzü değil gelecek kuşakları da etkileyecek bu katliamların Meclisimizde ele alınması, kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla olağanüstü toplantı çağrısı yapılmaktadır” ifadeleri kullanılmıştı.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık