TİP MUĞLA İL ÖRGÜTÜ'NDEN, İSTİFA AÇIKLAMASI..

TİP Bodrum İl Başkanı Barkın Kurt, dün bir yazılı basın açıklaması yaparak, Türkiye İşçi Partisi'nin Bodrum'da ada Belediye Başkanlığı seçimi için aday çıkarma kararına katılmadığını ifade ederek, bu nedenle Bodrum İlçe Başkanlığı'ndan ve partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. TİP Muğla İl Yönetimi, bu nedenle yazılı bir basın açıklaması gönderdi. Açıklama şöyle:

TİP MUĞLA İL ÖRGÜTÜ'NDEN, İSTİFA AÇIKLAMASI..
  • 11 February 2024, Sunday 10:41

Basına ve kamuoyuna,
Bodrum ilçe başkanımız Barkın Kurt'un istifa dilekçesi bugün tarafımıza ulaştı ve kendisinin istifası sonrası basınla paylaştığı açıklamaları takip ettik. Bu gelişmeler ışığında kamuoyu ile paylaşmak isteriz ki;
Türkiye İşçi Partisi kurulduğu günden bu yana saray rejimine karşı sürdürdüğü inatçı mücadelesini yerel seçim sürecinde de bir adım geri atmadan sürdürmeye kararlıdır. 
Partimiz her il ve ilçede  aday belirleme sürecinde yerel dengeleri, üye ve yetkili kurullarımızın görüşlerini bir bütün olarak değerlendirerek karar vermektedir. 
Bu kararlarımızın tamamında saray rejimine kaybettirmeyi    öncelerken, yurttaşlarımızın ölüm gösterilerek sıtmaya razı edilmesini de kabul etmeyeceğiz.
Güçlülerin, zenginlerin belirleyici olduğu siyaset anlayışına karşı toplumcu bir seçeneği yaratmak var oluşumuzun en temel sebeplerinden bir tanesidir.

Kararlıyız, yerel seçimde bu maskeli baloya yurttaşlarımızla birlikte son vereceğiz.

Türkiye İşçi Partisi Muğla İl Yönetimi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık