Ücretsiz yapı durum tespiti çalışmalarında ilk 10 günde neler yapıldı?

Milas Belediyesi, Türkiye genelindeki tüm ilçelere örnek olacak bir çalışmayı başlattı…

Ücretsiz yapı durum tespiti çalışmalarında ilk 10 günde neler yapıldı?
  • 09 October 2023, Monday 13:13

Milas Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi arasında imzalanan "Yapı Stoğu Envanteri ve Yapı Güvenliğinin Deprem Riski Açısından İncelenmesi" protokolü kapsamında başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Milas merkezde bulunan 12 bin binayı kapsayan Ücretsiz Yapı Durum Tespiti çalışmaları, Milas Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi arasında imzalanan protokol kapsamında başladı. Milas merkezdeki 13 mahalleyi kapsayacak çalışmaların ilk 10 gününde; saha, veri kontrolü, belediye arşiv ve bilim kurulu olmak üzere 10 ekip halinde yoğun ve hummalı bir şekilde başlatılan çalışmalara devam ediliyor.

Sahaya inilen ilk günden itibaren gerçekleştirilen çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirmeler yapan "Yapı Stoğu Envanteri ve Yapı Güvenliğinin Deprem Riski Açısından İncelenmesi"  hizmet protokolünün koordinatörü İnşaat Mühendisi Çağlar Bacaksız, “Hayıtlı - Ahmetçavuş mahallelerimizin % 96'sını oluşturan 1154 betonarme ve yığma yapıda incelemelerimizi bitirmiş bulunmaktayız.  Cumhuriyet Mahallemizde de gerçekleştirdiğimiz incelemelerin ardından 9 Ekim Pazartesi günü itibariyle Milas genelinde 1507 yapının incelemesini tamamladık.”dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık