Vali Tavlı’dan, 18 Mart mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. 

Vali Tavlı’dan, 18 Mart mesajı
  • 18 Mart 2021, Perşembe 10:01

Mesaj şu şekilde;

"Çanakkale’de milletimizin bağımsızlığını, vatanımızı korumak için canlarıyla, kanlarıyla, sarsılmaz imanlarıyla büyük bir destan yazan Aziz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyoruz.

Kahraman ordumuzun inancı, azmi ve milletimizin üstün fedakârlıklarıyla Çanakkale’de elde edilen eşsiz başarı; vatanı, milleti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Böylesine büyük bir zaferi gerçekleştiren Türk Milletinin mensubu olmanın haklı gururunu yaşarken, Aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla, mukaddes emanetimizi daha yükseklere taşırken, bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanın her köşesinden gelerek Çanakkale’de destan yazan fedakâr ecdadımızı, Türk ordusunun kahraman mensuplarını, vatan, millet ve bayrak uğrunda canlarını feda eden şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ruhları şad olsun."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık