Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert
İnsanlığımızı mı yitiriyoruz!
Dursun GİRGİN...

İnsanlığımızı mı yitiriyoruz!

Bu içerik 478 kez okundu.

Dursun GİRGİN

Dostlarım, merhaba!

Bugün, yaşadığım, gördüğüm, duyduğum genel ve de güncel konulardan bahisle sohbetime başlamak istiyorum. Öncelikle şunu belirteyim ki, her geçen gün sevgimizi kaybediyor, kötülüğe ve ‘şer’re koşuyoruz sanki ... İçimizde, yani şu 80 milyon nüfusun içinde öyle insanlarımız var ki, zerre kadar insanlıktan nasibini alamamışlar. Malum, sezonumuz “düğün dernek” sezonu. Bu itibarla kimi kızını kimi oğlunu evlendiriyor. Kimileri de sünnet şölenleri yaparak bir nevi yavrularının mürüvvetini görmek istiyor. Ancak kendisini halâ “Yontma Taş Devri”nde hisseden bazı kimseler var ki, bu güzelim eğlenceleri berbat ediyorlar. Nasıl mı? Kimi içmesini bilmiyor, kimileri de ellerinde birer kuru sıkı silah. Bu silahların içinde bazı gerçek silahlar da var ... Aman Allahım, ortalığı adeta allak bullak ediyorlar! “Arkadaşlar! Etmeyin, eylemeyin...” dedikçe tam tersine, sanki bu laflar onlara söylenmiyor.

Allah Allah, bu ne terbiyesizlik, bu ne görgüsüzlüktür!

 

Bir aralar Çomakdağ’da da aynı şekilde bir durum vardı. Hep söylerdim, “Arkadaşlar! Etmeyin, eylemeyin.” diye, sonuç ne oldu? Bakınız, gencecik bir yavruyu öldürdüler. Ondan sonra yasaklar geldi, huzur içinde düğün ve derneklerimizi şöyle insanca, medeni bir şekilde yapamayacak mıyız? Nedir bu terbiyesizlikler! Evet, gerekirse bu yerlere düğün ve de derneklere gitmeyeceğim.

Bir nevi boykot edeceğim, evet!

 

Şimdi gelelim, olur olmaz yerlerdeki alkol tüketimine…

Ben hiç kimsenin içkisinde veya eğlencesinde değilim. Ancak gerek mevcut yasalarımız gerekse dini değerlerimiz her şeyin yol yordamını bizlere göstermiştir. İşte bu nedenle içki içilmesi müsait olan yerler bellidir. Bu yüzden lütfen birbirimizin haklarına hukuklarına dikkat edelim ki toplumda huzur olabilsin. Nasıl ki benim başkalarını rahatsız veya huzursuz etmeye hakkım olmadığı gibi başkalarının da beni rahatsız veya huzursuz etmeye hakkı yoktur. Bu nedenle, gerek olur olmaz yerlerde içki içen dostlarımdan, gerekse her düğün ve derneklerde o güzelim eğlenceleri alt üst eden şu zavallı silah meraklılarından rica ediyorum: Lütfen insanlığınızı unutmayın, yeter artık ! Hiç kimsenin hiç kimseyi rahatsız ve de huzursuz etmeye ne hakkı vardır, ne de üstünlüğü.

 

Özellikle bazı muhtarlarımız bu tür konularda çok pasif kalıyorlar ...

Ben şu güzel ülkemde insan gibi yaşamak, insan gibi de gerekli uyarılarımı yapmak istiyorum ve de mevcut yasalarımıza uymaya davet ediyorum. Bu anlamda düğün ve derneklerimizin kazasız belasız, en güzel, en medeni bir şekilde yapılması dileğimle.

 

Bu arada, üç kuruşluk ekmek paracığını kazanabilmek adına Fethiye’nin Günlükbaşı yeni mahalleye davulcu olarak düğüne giden, Selimiye’den Özcan Şahin ismindeki değerli meslektaşımın aşırı sıcaklara dayanamayıp beyin kanaması sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla tüm aile eşrafına ve onu seven dostlarına baş sağlığı dilerim. İşte geldi, işte gitti ...

 

Ne olur değerli dostlarım, gelin şu değerli günlerimizin kıymetini ve değerini bilelim.

Birbirimizin haklarına ve de hukuklarına değer verelim. Hoşça kalın, dostça kalın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X