Oyun iyiydi ama sonuç o kadar iyi olmadı …

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Spor - 2018-02-14 08:08:32

Oyun iyiydi ama sonuç o kadar iyi olmadı …

Maçın Hakemleri- Muhammed Say, Musa Baydaş, Furkan Karabıyık

 

Milasspor Masterler- Mert Salbaş, Mehmet Zorlu, Turgay Arat, Mehmet Turgay, Cüneyt Tanyeli, Hakan Ceylan, Coşkun Şenol, İlker Aysel, Hasan Eren, Kemal Aydeniz, Ramazan Akkoyun (Yedekler- Mustafa Orcan, Ahmet Aktaş, Kemal Daştan, Akın Bildik, Mehmet Kabak, Ferhat Akar, Soner Becek, Nedim Bardakçı, Hasan Gül)

Teknik Sorumlu- Hasan Ali Arıkan

 

Aliağaspor Masterler- Recep Kasap, Rasim Karakaş, Yavuz Tuncer, Uğur Uzun, Hüseyin Gültekin, Aydın Bakar, Faruk Yatakçı, Şükrü Gürkan, İbrahim Uzunoğlu, Zeki Uyar, İlker Gökçer (Yedekler- Salih Sönmez, İsa Özbek, Uğur Ören, Sadık Çameşin, Uğur Gündüz)

Teknik Sorumlu- Uğur Eren

 

Golün dışında her şey vardı

Ege Bölgesi Masterler Futbol Liginde ilçemizi temsil eden Milasspor Masterler Futbol Takımı, Güllük Stadında 11 Şubat Pazar günü oynadığı lig maçında İzmir takımı Aliağaspor Masterleriyle 1 - 1 berabere kaldı.

Mutlaka kazanılması gereken bir maç olan Aliağa karşılaşmasında kırmızı kart cezalısı Ali Akın Çilek’in orta sahada olmayışının eksikliği duyulsa da takımın diğer sporcularının maçı kazanma bilinci oldukça yüksekti.

Maçın ilk yarısında atak ve baskılı bir futbol ortaya koyan Milasspor golü arayan taraf oldu. Özellikle forvet sporcusu Ramazan Akkoyun’un girdiği net gol pozisyonlarında son vuruşlardaki etkisizliği olmasa, ilk yarının sonunda en az 3 - 4 fark olabilirdi.

Gelişen Milasspor atağında ceza sahası üzerinde topla buluşan Ramazan, şut atmak yerine topu pas olarak İlker’e çıkarması sonucunda İlker ceza sahsı içinde topu düzeltip kaleyi yoklama aşamasında Aliağa savunması tarafından düşürüldü ve savunma topu uzaklaştırdı. Milasspor için maçın başındaki en net gol pozisyonu böylece kaçmış oldu.

 

Golü ararken golü yiyen Milasspor oldu

Milasspor adına kaçan gol fırsatları sonrasında Aliağaspor, yaptığı ender atakların birinde golü buldu. Ceza sahasına ortalanan topa Milas savunması arasında Rasim röveşata ile vurdu ve top köşeden kaleye girdi. Aliağaspor bu golle maçta 1 - 0 öne geçti.

Gol sonrası yine Milasspor atakları vardı. Ramazan ile gelişen atakta Ramazan, Aliağa ceza sahasına topu ortaladı, Kaptan Kemal Aydeniz topa kafayı vurdu, top az farkla auta çıktı.

Milasspor üst üste gol atakları yapmaya başladı. Beraberlik için Aliağa kalesine yüklenen Milasspor’da Ramazan iki kez Aliağa Kalecisi Recep ile karşı karşıya kaldı. İki pozisyonda da Ramazan’ın vuruşları kaleci Rasim’in ellerinde kaldı. Dakika 20’de İlker topu Ramazan’a aktardı. Ramazan savunmayı çalımladı vurdu. Top Kaleci Rasim’den oyuna geri döndü. Ceza sahası altıpas içinde Kaptan Kemal Aydeniz’e sadece topu kaleye göndermek kaldı. Kaptan’da görevini yaptı ve takımının beraberlik golünü attı: 1 - 1.

Dakika 25’te kendisine bir atak sonrasında faul yapılan Milasspor’lu Coşkun Şenol pozisyon sonrasında itirazdan dolayı maçın ilk sarı kartını gören isim oldu. Dakika 30’da soldan gelişen Milasspor atağında Hasan Eren topu İzmir kalesine ortaladı. Günün başarılı ismi Ramazan topla buluştu. Kaleciyi geçmek üzereyken kendisine kaleci tarafından faul yapıldı. Faul atışında top auta çıktı. Dakika 32’de Milasspor atağında savunma oyuncusu Turgay Arat topu Ramazan’a gönderdi. Ceza sahası içinde Ramazan vurdu top kaleciden geri döndü.

İlk yarının sonlarına doğru İzmir atağında ceza sahası üzerinde topla buluşan Faruk, sert bir şutla kaleyi yokladı. Kaleci Mert köşeye giden topu son anda kurtararak net bir golü önledi ve topu kornere attı.

İlk yarı karşılıklı atılan birer golle 1 - 1 beraberlikle tamamlandı.

 

İkinci yarı

Maçın ikinci yarısında da ilk yarıdaki gibi baskılı ve atak oynayan taraf Milasspor oldu. Milasspor ikinci yarıya oyuncu değişiklikleri ile başladı. Hasan Eren ve Mehmet Turgay oyundan çıktılar, yerlerine Kemal Daştan ve Soner Becek girdiler.

İkinci yarıda ilk net gol atağını Milasspor gerçekleştirdi. Soner Becek Ramazan’a topu çıkardı. Ramazan kaleye ortaladı. Kemal Daştan topla buluştu, vurdu, top az farkla yine auta çıktı.

Milasspor atağında Aliağa savunması topu kornere attı. Kemal Daştan orta kesti, Milasspor savunmasından gelen Cüneyt Tanyeli güzel bir kafa ile topu kaleye gönderdi. Top az farkla auta çıktı.

Konuk takım, maçın ikinci yarsında daha çok savunma ağırlıklı bir oyun ortaya koydu. Milasspor ataklarını kesmeye yönelik ve beraberliğe razı bir görünümde oynadılar.

Milasspor, üst üste yaptığı ataklarla galibiyet için İzmir Aliağa kalesine yüklenmeye başladı. Dakika 55’te Kemal Aydeniz topu ceza sahası içindeki Soner’e aktardı. Soner kaleciyi de çalımladı ve golü attı. Ancak yan hakemin ofsayt kararına uyan orta hakem golü geçersiz saydı.

Karşılaşmanın son on dakikası içinde Hakan oyundan çıktı, yıllar sonra yeniden futbola dönen Mehmet Kabak Milasspor’da oyuna girdi.

Bu dakikalarda, mutlak bir gol ve galibiyet için yüklenen Milasspor, net iki gol atağından yararlanamadı. Orta sahadan İzmir kalesine atılan uzun pas korner çubuğuna çarparak oyunda kaldı. Ramazan hızlandı konuk takım savunmasından önce topla buluştu, ortaladı. Kaptan Kemal Aydeniz ceza sahası içinde topa güzel bir kafa vurdu. Top alt direğe çarparak filelerle buluşmak yerine auta çıkmayı tercih etti.

Maçın uzatma dakikalarında son atakta Milasspor gole yine çok yaklaştı. Soner Becek orta ile topu Aliağa kalesi altı pasına gönderdi. Maçın en fazla topla buluşan ve gol pozisyonuna giren ismi Ramazan Akkoyun sert bir vole ile topu kaleye gönderdi. Üst direğin altından filelerle buluşmakta olan topa son anda Aliağa Kalecisi Rasim elini koydu ve top üst direğe çarptı çizgi üzerine düştü. Rasim ikinci bir hamle ile topu yakalayarak Milasspor’ın mutlak galibiyet golüne engel oldu ve maç 1-1 berabere sonuçlandı.

 

Kısa bir değerlendirme

Zor geçmesi beklenen karşılaşmada her iki takımın sporcuları son derece centilmence mücadele ederek müsabakayı çirkinleştirmediler.

Milasspor’da girdiği gol pozisyonlarında son vuruşlarda etkili olamasa da maçın en başarılı ismi Ramazan Akkoyun’du. Çok koştu, çok yoruldu. Gol için gereken her şeyi yaptı, ancak bir türlü golü bulamadı.

Milasspor savunmasındaki futbolcular maçın kilit isimleriydi. Cüneyt, Turgay, Mehmet Zorlu, Mehmet Turgay, orta sahada Hasan Eren, Kemal Aydeniz, Coşkun Şenol, Hakan Ceylan ileride İlker Aysel, Ramazan Akoyun kaleci Mert kısaca Milasspor’un tüm futbolcuları günün ve maçın başarılı isimleri oldular. Golün dışında gol ve galibiyet için her şey yapıldı ancak beklenen galibiyet golü gelmedi.

Mayıs ayında Antalya’da buluşacak olan Masterler Futbol Takımları arasına girmek isteyen Milasspor kendi sahasında mutlak galibiyeti kaçıran taraf oldu. Kaybedilen 2 puan umarım Milasspor’un Antalya yolundaki isteğine taş koymaz ve bir sonraki maçta telafi edilir …

Sende Yorumla...
Protected by Copyscape