“Her şart altında Mehmetçikle beraberiz!”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Güncel - 2018-02-14 08:11:23

“Her şart altında Mehmetçikle beraberiz!”

Türkiye Kamu - Sen Muğla İl Temsilcisi Mürsel Özata, ‘Afrin Operasyonu’ ile ilgili açıklamasında, “Her şart altında Mehmetçikle beraberiz, acımız da sevincimiz de birdir” dedi.

“Yüzyıllardan beri Doğu’nun kaynaklarına göz diken emperyalistlerin hedef tahtasındaki ülkemiz, bir büyük saldırı ile daha karşı karşıyadır. Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek ve tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını devreye sokmuşlardır. Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı milletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır. Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz bir varoluş mücadelesi ile karşı karşıyadır. Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda, asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu görmek çok da zor değildir” değerlendirmesiyle başlayan açıklamada daha sonra özetle şöyle denildi …

“Şundan eminiz ki, Allah’ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde 80 milyon yürek atıyor.

Kimseyle bir derdimiz, kimseye bir düşmanlığımız yok ancak bizimle derdi olan, devletimizin, milletimizin birliğini yok etmeye çalışanlarla görülecek bir hesabımız var. Vatan söz konusu ise gerisi teferruattır. Türkiye Kamu Sen olarak tüm teşkilatımızla yekvücut olarak her türlü sendika, parti, vb. taassubu bir kenara bırakarak Türk Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

 

Yüreğimiz yanıyor, içimiz sızlıyor ama …

“Şehitlerimiz var, yüreğimiz yanıyor. Gazilerimiz var, içimiz sızlıyor” sözleriyle sürdürülen açıklamada daha sonra, “Ama kahraman askerimizin kanı ile canı ile bu topraklarda yeni bir gelecek kuruluyor. On binlerce kilometre öteden gelerek, coğrafyamızı kan gölüne çevirenlerden Türk milleti hesap soruyor. Emperyalist hesaplar bozuluyor, hain planlar yıkılıyor.

Gün bu gündür. Büyük yürüyüş başladı. Mazlumların gözyaşları dinsin, dostlar sevinsin; alçaklar korksun, hainler kaçacak delik arasın, düşman karalar bağlasın!

Kızılelmayı yeni duyanlardan değil, kızılelmayı tarihin derinliklerinde gelen ilay-ı kelimetullaha dönüşen bir manevi hedef olarak bilen ve bunun şuurunda olan ve bu uğurda yıllardır mücadele veren Türkiye Kamu-Sen olarak 400 bin üyemizle, duamızla, varlığımızla, ruhumuzla ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız” denildi.

Sende Yorumla...
Protected by Copyscape