Olmayınca olmuyor!

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Spor - 2018-04-17 09:41:39

Olmayınca olmuyor!

Maçın Hakemleri- Feridun Daldaş, Harun Öztekin, Yusuf Batuhan Yıldız, Anıl Pola

Yeni Milasspor- Anıl Karadere, Emre Kuncak, Alâeddin İlhan, İnan Karabulut, Mahmut Ermaşa, Aykut Göçmen, Ubeyd Eren, Ehli Jane Demirbaş, Yiğithan Yüksel Osman Bedirhan Tuna (Yedekler- Arda Çam, Görkem Çiğdem, Metehan Çelik, Emirhan Gürler, Mustafa Tuna Kumru, Emrehan Tektaş, Muhammet Kılıç)

Teknik Sorumlu- Hüseyin Öztemiz

Ortaca Belediyespor- Mert Ercan, Tolga Taş, İsa Akyol, Olgu Büyükbaş, Sever Behsat Görmüş, Mert Mustafa Kubaş, Peter Eneojo Obochi, Vedat Araz, Ahmet Özgür Elmas, Tugay Karatay, Süleyman Can Özen (Yedekler- Serkan İlgün, Engin Baturay, Mehmet Şen, Yavuz Ağbaş, Adnan Oğuz, Mustafa Berkcan Türker, Süleyman Gebeş)

Teknik Sorumlu- Serdar Işık

İlk yarıda 2 gol buldular

BAL Ligine yükselme terfi maçında Muğla Atatürk Stadyumunda karşılaşan Muğla Süper Amatör Küme Futbol Ligi Şampiyonu Yeni Milasspor ile BAL Ligini son sıralarda tamamlayan Ortaca Belediyespor arasındaki mücadeleden gülerek ayrılan taraf Ortaca Belediyespor oldu.

2016 - 2017 sezonu sonunda Yatağanspor ile aynı stadyumda karşılaşan ve 2 - 2’lik sonuç sonrasında penaltı atışlarıyla elenen Yeni Milasspor, BAL Ligine yükselme maçında ikinci defa hayal kırıklığı yaşadı.

Geçen seneki Yatağan maçına göre çok daha az taraftarı önünde maça çıkan Yeni Milasspor, karşılaşmanın ilk yarısında bulduğu net gol şanslarından yararlanamadı.

Karşılaşmanın henüz başlarında gelişen Yeni Milasspor atağında, ceza sahası içinde topla buluşan İhtilal, aşırtma bir vuruşla topu kaleci Mert’in yanından kaleye gönderdi, ancak son anda yetişen Ortaca savunması topu çizgiden çıkartarak net bir golü önledi.

Dakika 20’de Ortaca atağında on sekiz üzerinde topla buluşan Tolga, sert bir şutla Milasspor kalesini yokladı. Milasspor kalecisi Anıl topu kornere gönderdi.

Kornerden altı pas üzerine ortalanan topa kaleci Anıl ve savunma müdahale edemeyince, doğan karambolde topa son dokunan Olgu, Ortaca Belediyespor’un öne geçiren golü attı.

Dakika 25’te Yeni Milasspor atağında seri çalımlarla savunma oyuncularını geçen İhtilal Durmuş, sert bir şutla topu Ortaca kalesine gönderdi. Top üst direğe çarparak oyuna geri döndü ve savunma topu uzaklaştırdı.

Dakika 30’da Ortaca Belediye sürpriz bir gol buldu. Orta sahada günün iyi simlerinden biri Ortaca Belediyesporlu Peter, topu Sever Behsat Görmüş’e aktardı.18 dışından sert bir şutla topu Milasspor kalesine gönderen Sever, takımı adına ikinci golü attı ve bu golle Ortaca Belediyespor maçta 2 - 0 öne geçti.

Maçın ilk yarısının sonlarına doğru Yeni Milasspor atağında Osman Bedirhan Tuna, ceza sahası dışından sert bir şutla Ortaca kalesini yokladı. Top ikinci kez yan direğe çarparak oyuna geri döndü. İlk yarının kalan dakikalarında her iki takım da bariz gol şansı bulamadı ve Ortaca ilk yarıyı 2 - 0 önde kapattı.

 

Muğla tribünleri küfürlerle kirlendi

BAL Ligine yükselme terfi maçında Muğla Atatürk Stadyumu kapalı tribünlerinin her iki yanında yer alan Yeni Milasspor taraftarları ile Ortaca Belediyespor taraftarları arasında, özellikle maçın ilk yarısındaki gerginlik Ortaca’nın golleriyle üst seviyeye çıktı. Her iki taraftar grubunun ağza alınmayacak derecede çirkin küfürleri maçın bir adım önüne geçti.

Yeni Milasspor’u desteklemek için Milas’tan gelen bir grup taraftarın Ortaca Belediyespor taraftarlarına yönelik ‘yüz kızartıcı küfürleri’ sonrasında bu kez Ortaca Belediyespor taraftarları küfüre küfürle karşılık verdi ve Muğla tribünleri küfürlerle kirlendi.

 

Yeni Milasspor’u umutlandıran gol

Karşılaşmanın ikinci yarısında gol ve beraberlik için Ortaca kalesine yüklenen Yeni Milasspor, yaptığı oyuncu değişiklikleri ile oyuna ağırlığını koymaya başladı. Aykut, Yiğit ve Ehli oyundan alındı, yerlerine Metehan, Görkem ve Emrehan girdiler.

Dakika 50’de Milasspor atağında ilk yarıda savunmada oynayan kaptan Emre Kuncak ikinci yarıda gerçek yerinde hücuma yönelik oynamaya başlayınca Milasspor’un daha etkili daha baskılı bir oyun oynamasına neden oldu.

Gelişen Milasspor atağında Emre topu Metehan’a aktardı. Ceza sahası içinde Metehan sert ve etkili vurdu. Kaleci Mert Ercan topu son anda kurtardı.

Gol için sağlı sollu Ortaca kalesine yüklenen Yeni Milasspor, aradığı gole dakikalar 70’i gösterirken kavuştu.

Orta sahada topla buluşan Emre Kuncak güzel bir pasla topu ceza sahası üzerindeki Metehan’a aktardı. Altı pasa kadar topla giren Metehan, Ortaca savunması ile kalecilerinin arasından kale çizgisi içersindeki topa son dokunan isim oldu ve Yeni Milasspor attığı bu golle skoru 2 – 1’e taşıyarak beraberlik için umutlandı.

Maçın ikinci yarısının kalan sürelerinde Ortaca 2 – 1’lik galibiyeti korumak için katı bir savunma yapmaya başladı. Her faulde yerde yatan Ortacalı futbolcular zamana da oynamaya başladılar.

Yeni Milasspor ise hiç olmazsa bir gol ve beraberlik umuduyla Ortaca kalesine tüm futbolcularıyla baskı yapmaya başladılar. Ancak kalan süreler Yeni Milasspor’un ikinci golü bulmasına ve beraberliği sağlamasına ne yazık ki yetmedi ve Ortaca Belediyespor maçı 2 - 1 kazanarak BAL Liginde kalırken, ilçemiz takımı Yeni Milasspor ise ikinci kez büyük umutlarla geldiği Muğla Atatürk Stadyumundan BAL Ligi özlemini bir sonraki yıla bırakarak ayrıldı …

Sende Yorumla...