Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

156 Kros Sporcusunun Katıldığı Yarışmada İki Sporcumuz Dereceyle Döndü

Okul Sporları Kros İl Birinciliği yarışları Ula Göleti Kros yarış parkurunda yapıldı. Yarışlara Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde 156 sporcu katıldı. Milas Gençlik ve Spor Müdürlüğü atletizm sporcularından Irmak Demir il birincisi olurken, Nisa Nur Kırçı da il dördüncüsü oldu.

156 Kros Sporcusunun Katıldığı Yarışmada İki Sporcumuz Dereceyle Döndü
  • 01 December 2023, Friday 15:23

Muğla Kros İl Birinciliği yarışmalarında ilçemizi temsil eden ve Milas Gençlik ve Spor Müdürlüğü atletizm sporcularından Irmak Demir, Yıldız Kızlar 2000 Metre Ferdi kros yarışmalarında il birincisi olurken, aynı kategoride yarışmaya katılan Nisa Nur Kırçın da il 4'üncüsü oldu.

Antrenörlüğünü Emekli Beden Eğitimi Öğretmeni Havva Uzuncan’ın yaptığı Milas Cumhuriyet Ortaokulu’ndan 2 sporcumuz, elde ettikleri bu başarılarla Muğla'yı 7 Ocak 2024 Pazar günü Aydın'da yapılacak kros yarışlarında temsil etme hakkı kazandı.

Dereceye giren sporcuların ödülleri okul idarecileri ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından takdim edildi.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “dereceye giren ve ilimizi 07 Ocak 2024 tarihinde Aydın İlinde yapılacak olan Kros Grup Birinciliğinde temsil edecek sporcularımıza başarılar diliyor, yarışlara katılan sporcularımıza, ailelerine, beden eğitimi öğretmenlerimize, antrenörlerimize, hakemlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dendi.

Sonuçlar şöyle:

 

Gençler A Kızlar 3000 metre Ferdi

1- Tuana Dinç (Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi)

2- Nehir Çetin (Şifa Hatun Muğla Mesleki ve Teknik A.L.)

3- Semanur Çevik (Mumcular Sitare Özkan Çpal)

4- Ela Kahvecioğlu (Marmaris 75.Yıl Mtal)

 

Gençler A Kızlar 3000 metre Takım

1- Mumcular Sitare Özkan Çpal

2- Bodrum Halil İbrahim İper A.L.

3- Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi

4- Menteşe Spor Lisesi

 

Yıldız Kızlar 2000 metre Ferdi

1- Irmak Demir (Milas Cumhuriyet Ortaokulu)

2- Yasemin İrbit (Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu)

3- Berfin Aycan (Bodrum Mumcular Fuat Erten Ortaokulu)

4- Nisa Nur Kırçın (Milas Cumhuriyet Ortaokulu)

 

Yıldız Kızlar 2000 metre Takım

1- Milas Cumhuriyet Ortaokulu

2- Bodrum Mumcular Fuat Erten Ortaokulu

3- Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu

4- Seydikemer Eşen Ortaokulu

 

Gençler B Kızlar Ferdi 3000 metre

1- Eda Duman (Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi)

2- Gözdenaz Durgut (Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi)

3- İlkim Rüya Altınsoy (Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi)

4- Yağmur Toplar (Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi)

 

Yıldız Erkekler 3000 metre Ferdi

1- Çağan Ege Duran (Ortaca Çaylı Ortaokulu)

2- Batuhan Tonka (Bodrum Profilo Marina Ortaokulu)

3- Furkan Gök (Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu)

4- Salih Ilgaz Kocatepe (Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu)

 

Yıldız Erkekler 3000 metre Takım

1- Dalaman Cumhuriyet Ortaokulu

2- Bodrum Profilo Marina Ortaokulu

3- Seydikemer Atatürk Ortaokulu

4- Seydikemer Eşen Ortaokulu

 

Gençler A Erkekler 5000 metre Ferdi

1- Koray Korkut (Menteşe Spor Lisesi)

2- Yiğit Evran (Datça Özcan Yılmaz Metal) 

3- Emirhan Demir (Bodrum Halil İbrahim İper A.L.)

4- Cemal Berat Gülseven (Bodrum Halil İbrahim İper A.L.)

 

Gençler B Erkekler Ferdi 5000 metre

1- Efe Kaan Gökoğlu (Yatağın Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi)

2- Berat Paşalı (Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi) 

3- Emre Doğan (Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi) 

4- Recep Gereme (Yatağın Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi)

 

Gençler A Erkekler 5000 metre Takım

1- Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi

2- Bodrum Halil İbrahim İper A.L.

3- Datça Özcan Yılmaz Mtal

4- Menteşe Spor Lisesi

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis