Alt yapılarda forma giyen çocuklarımız çok kırılganlar

​​​​​​​Muğla futbolunun an itibariyle tek bayan yöneticisi olan, bugüne kadar Milas Dörtyol Gençlik Spor Kulübü’nde aralıksız 10 yıl yöneticilik ve alt yapılarda spor uzmanlığı yapan 64 yaşındaki Milas Ergin Spor Kulübü Basın Sözcüsü Zarife Turgut sezon başından beri takip ettiği alt yapılarda futbol oynayan sporcular hakkında gazetemize şunları söyledi;

Alt yapılarda forma giyen çocuklarımız çok kırılganlar
  • 21 February 2023, Tuesday 11:59

“Milas Dörtyol Spor Kulübü’nde 4 dönem yöneticilik ve spor uzmanlığı yaptım. Şimdi ise Milas Ergin Spor Kulübü’nde Basın Sözcüsü olarak görev yapıyorum.  2022-2023 sezonu alt yapı müsabakalarını zamanım müsait olduğunda Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nda değişik takımlarda yer alan sporcuları takip ettim. Alt yapılarda futbol oynayan çocuklarımız gerçekten çok yetenekli çocuklar. Günümüzün sporcu gençleri çok kırılganlar. Saha içerisinde pas alışverişinde hocalarının ikazlarına rağmen birbirlerine hoş olmayan tavırlar gösteriyorlar. Alt yapılarda yer alan bütün çocuklarımıza sahip çıkalım, her şeyi takımları çalıştıran hocalarımızdan beklemeyelim. Bu konuda aile bireylerine sesleniyorum; çocuklarına devamlı ikazda bulunsunlar. Çocukların saha içerisinde yaptığı hataları çocuklarına söylesinler. Bu çocuklar disiplinli olurlarsa ileride çok iyi futbolcu olacaklardır diye düşünüyorum. Alt yapılarda forma giyen bütün çocukları çok seviyorum.

64 yaşında olan sporun her branşında yer alan Zarife Turgut hocamıza Milas Önder Gazetesi olarak sağlıklı, huzurlu günler diliyoruz.

Editör: Sercan Ergin
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık