Duayen isimden hakemlik kursu

​​​​​​​Türkiye Boks Federasyonu’nun önde gelen başhakemlerinden İbrahim Avcıoğlu, Milâs’ta hakemlik kursu verdi.

Duayen isimden hakemlik kursu
  • 28 August 2023, Monday 23:31

Türkiye Boks Federasyonu ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan hakem adaylık kursu 25-26-27 Ağustos 2023 tarihinde Milas’ta gerçekleştirildi. Türkiye Boks Merkezi Hakem Kurulu üyesi ve aynı zamanda başhakem olan İbrahim Avcıoğlu’nun kursuna Muğla’dan 15, Denizli’den 7, Antalya’dan 1 toplam 23 kursiyer katılırken, katılım oldukça yoğun oldu. Üç günlük yoğun bir eğitim programına tabi tutulan hakem adaylarına, kurs hocası İbrahim Avcıoğlu tarafından eğitim verildi. Avcıoğlu’nun deneyimi ve bilgi birikimi, adaylar için büyük bir avantaj oldu. Kursun sonunda, katılımcılar uygulama ve yazılı sınavla değerlendirildi.

Başarılı olan adaylar, Ankara’da Türkiye Boks Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyeleri tarafından son bir değerlendirme sürecine tabi tutulacak. Bu değerlendirme sonucunda seçilen isimler, stajyer hakem olarak Muğla İl Boks Temsilciliği’ne bildirilecek.

Muğla Boks İl Temsilcisi Evren Arslan açıklamasında; “Katılan kursiyerlerimiz inşallah sınav sonuç değerlendirme sonucuna göre başarılı olurlar. Bölgemizde boksu aktif bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bölgemizde boks hakemine ihtiyacımız vardı. Kursumuza katıldık. İnşallah kazanırlar ve maçlarda görev alarak en iyi şekilde Türk boksumuza hizmet ederler.” dedi.

Açıklamasını sürdüren İl Temsilcisi Arslan, “İbrahim Avcıoğlu gibi kıymetli bir ismin, Milas’ta hakemlik kursu vermesi; bölgenin spor hayatında önemli bir yer tutuyor. Geleceğin hakemlerinin bu kurs sayesinde önemli bir deneyim kazanacağına inanıyorum. Avcıoğlu’nun da bu kursa verdiği önem, Türkiye Boks Federasyonu’nun hakemlik mesleğine ne kadar değer verdiğini bir kez daha gösterdi” şeklinde ifadeler kullandı.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık