KÖYCEĞİZ BELEDİYESİ “DURGUNSU KANO BAHAR KUPASI YARIŞLARI” SONA ERDİ

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce organize edilen Türkiye Kano Federasyonu 2021 yılı faaliyet programında yer alan “Köyceğiz Belediyesi Durgunsu Kano Bahar Kupası” yarışları 02-04 Nisan 2021 tarihleri arasında Köyceğiz Su Sporları Kamp Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

KÖYCEĞİZ BELEDİYESİ “DURGUNSU KANO BAHAR KUPASI YARIŞLARI” SONA ERDİ

“Köyceğiz Belediyesi Durgunsu Bahar Kupası” yarışlarına 12 İlden 25 kulüp ve 170 sporcu katıldı. Yarışlar K ve C Sınıfında Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde Kadınlar ve Erkekler olmak üzere dört kategoride 1000 metre, 500 metre ve 200 metre olarak gerçekleşti.

Muğla Kulüplerinden Köyceğiz Belediye Spor Kulübü Sporcusu C1 1000 metre ve 500 metre Yıldız Erkeklerde Faruk Topçu 3. Muğla Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularından K1 1000 metre ve 500 metre Minik Erkeklerde Andaç Acar 2., Rahmi Kaan Karahan 3. Olurken, K1 1000 metre ve 500 metre Minik Kadınlarda ise Ada Toprak 2. olarak madalya aldılar.

Dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Muğla Milletvekili Burak Erbay, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Kano Federasyon Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Köyceğiz Belediye Spor Kulübü Başkanı Nadi Pirci ve Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli takdim etti.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada “İlimiz, tarihiyle, doğasıyla ve kültürüyle her türlü sporun yıl boyunca yapılabileceği Türkiye’nin ve Dünya’nın nadir bölgelerinden birisidir. İlimiz su sporları konusunda çok önemli bir yere sahiptir. Su Sporlarında Muğla’nın daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Turizmin Spor organizasyonları yoluyla yılın tümüne yayılmasını hedefliyoruz. Bugün Köyceğiz Su Sporları Merkezimiz çok çekişmeli ve güzel yarışlara sahne oldu. Ben bu vesileyle yarışlara katılan takımları ve sporcuları tebrik eder ve spora destekleri için Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan’a ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Hüseyin AÇAR
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık