Naz Hoca TTF-U21 teknik kurulunda

​​​​​​​Muğla’nın sevilen, başarılı sporcu ve antrenörler yetiştiren Taekwondo Milli Takım Antrenörü Naz Göktaş, “Türkiye Taekwondo Federasyonu U21 Ümitler Teknik Kurulu”na seçildi.

Naz Hoca TTF-U21 teknik kurulunda
  • 07 October 2022, Friday 10:13

TTF U21 Teknik Kurul Üyesi olarak; 17-22 Ağustos 2022 tarihlerinde Sinop’ta “Ümitler Türkiye Şampiyonası”nda, 7-8 Eylül 2022 tarihlerinde Konya’da “Ümitler Avrupa Şampiyonası Seçmeleri”nde, 21-24 Eylül 2022 tarihlerinde ise yine Konya’daki “Milli Takım Hazırlık Kampı” görevlerini yerine getirdi.

27-30 Eylül 2022 tarihlerinde de Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapılmakta olan “U21 Taekwondo Avrupa Şampiyonası”nda Milli Takım Antrenörü olarak görev yaptı.

Konuya dair açıklama yapan Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş şunları aktardı:

“Pandeminin ardından Muğlamızın 11 ilçesinde,  il genelinde toplam 30 kadar aktif kulübümüzle faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Hatta önümüzdeki 7-8 Ekim’de ilimizden 2 sporcumuz (Gözde Gözüküçük/Milas, Yağmur Ela Çetin/Kavaklıdere) Türkiye Şampiyonalarındaki başarılı performansları dolayısıyla, yapılacak Yıldızlar Avrupa Şampiyonası için Milli Takım Seçmelerine katılmaya hak kazandı.

 Kamuoyunun yakından takip ettiği, geçen aylarda ilimizde gerçekleştirdiğimiz 6 gün süren, 81 vilayetimizden 3 bin sporcunun yarıştığı “Gençler Taekwondo Türkiye Şampiyonası”, Türkiye Taekwondo camiamızın ve Muğla Halkımızın büyük beğenisini toplamıştı. Tabi İl Temsilciliğimiz süresince bu gibi gelişmeler, Muğla Taekwondosunun her geçen gün daha iyiye gitmesi, birlik ve beraberliği, ilimizdeki taekwondo lisanslı ve milli sporcu sayısının ciddi farklarla artması, federasyonumuzca da her fırsatta takdir edildi.

Daha önceden de Milli Takım Antrenörü olarak çeşitli yurtdışı görevlerine giden, aynı zamanda Muğla Büyükşehir Belediyesi Taekwondo Antrenörü de olan Naz Göktaş, gerek başarılı sporcular yetiştirerek gerek akademik olarak branşımız adına kendini geliştirmesiyle sporcularımıza güzel bir rol model olduğu gibi, Ay Yıldız uğruna verdiği mücadele dolayısyla da ilimiz için bir gurur vesilesi olmuştur. Kendisini tebrik ediyor, onu bu göreve layık gören Federasyon Başkanımız Prof.Dr. Metin Şahin’e, Başkan Vekilimiz Dr. Oktay Duymaz’a, Genel Sekreterimiz Emine Darıcı ve TTF Yönetimimize Teşekkür Ediyorum.

Arnavutluk’ta şanlı Al Bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşımızı Dünyaya duyurmak için mücadele eden U21 - Ümit Millilerimize ve tüm teknik heyetimize şahsım ve Muğla Taekwondosu Antrenörleri, Hakemleri ve Sporcuları adına başarılar diliyorum. Haydi Türkiyem Vurduğunuz Altın Olsun.”

 

Editör: Sercan Ergin
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık