• 01 September 2022, Thursday 10:53
FeridunHayati ÜNÜVAR...

Feridun Hayati ÜNÜVAR...

SİYASET İŞPORTACILARINI İFŞA ETMEK, TOPLUMSAL YAŞAMA KATKI SAĞLAYAN, SOSYALİST BİR DAVRANIŞTIR..!

Unutmayalım ki, toplumlar da yaşayan bir canlıdır ve içinde yaşattığı her bir insandan sosyal, siyasal, kültürel vb. katkılar bekler ve bununla hayatta kalır..!

Bu görüşe katkı sağlayan ve sağlamak isteyen tüm dallardaki yazar-çizer, müzisyen vb. bütün arkadaşlara kulak vermek ve onlara destek olmak da, omurgalı bir duruştur.. diyerek, okuyucularıma bir mesaj vermek istedim.

Şayet bi siyasetçi, egosu, poposu ve otosu için siyaset yapıyor veya yapmayı düşünüyorsa; bu hırs ve arzusu toplum için değil, kendisi içindir ve özeldir. Siyasi bir beyin, bireysel olan bu arzusunu insanları ve toplumu istismar ederek onların üzerinden sağlamaya çalışıyorsa, o beyin ; çıkar amaçlı çalışan, egoist.. arızalı yani defolu bir beyindir.

Bireysel çıkar, şan-şöhret ve ikbal peşinde koşan ve kendilerine solcu, sosyalist ve hatta komünistim diyen defolu siyasetçiler, halkı düşünen bir siyasetçi değil işportacıdır. Yani, siyaset simsarıdır..!

Bunlara :

- “halkı aldatıp siyaset simsarlığı yapmayın”

- “o kadar maharetliyseniz gidin tezgahlarınızı, pazara kurun”

..denebilmelidir..!

Genel olarak defolu siyasetçilerin AVM’ye döndürdükleri siyaset pazarlarında; hamasetten başka bi şey satamadıklarını, tezgahlarının da kendileri gibi BOŞ olduğunu artık herkes biliyor ve görüyor.

İnsanların etnik kimlik, inanç ve tarihsel maddi ve manevi bütün değerlerini, sanki pazarcı işportacılar gibi, siyaset tezgahlarında bu “malı” halka satmaya çalışan Siyasetörler, görülüyor ki, hamaset yapmakta ve ürünleri olan hamaseti satmakta, birbirleriyle adeta kıyasıya yarışıyorlar..!!

Bu ne utanmazlık..?

Bu ne aymazlık..?

Bu nasıl bi iki yüzlülük..?

Yapılanların ilim-irfan, medeniyet, muhalefet ve demokratik siyasetle hiç bir alakası yoktur…!

Üzücü bulduğum bu gelişmeleri izlemek ve susarak hiç bir şey anlamamış gibi tepki göstermemek de, çok daha acı ve sorumsuzluk.

Bu bakımdan kendi adıma, Siyaset Simsarlığı yapanları kınamak ve Siyaset Simsarlığını görülür hale getirmeye çalıştım.

Karikatür çizimini paylaşmama müsaade eden değerli karikatürist sanatçı Ahmet Öztürklevent’e de çok teşekkür ediyorum.

Yaşayarak görüp şahit olduğumuz gibi, acı gerçek ;

AÇ oldukları halde, açlık sınırı altında yaşayan halkın :

-hamasetlere ve hamasetçilere karınlarının TOK olduğu..

-ve siyaset simsarı olmuş hamaset satan Siyasetör’lerin tezgahlarından da alacak bi şeylerinin olmadığıdır..!!

İnsanlık onuruyla toplumları için, ülkeleri için, tüm dünya insanları için, yerel ve küresel sosyalist perspektifle bilimsel olarak, objektif siyaset yapanlara selam, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Kalın sağlıcakla, bilincinizle ve dostlukla.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Site en altı
yukarı çık