117 metrekarelik arazinin sırrı ne?

Resmi Gazete’de önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararla Bodrum Göltürkbükü'nde orman alanı dışına çıkartılan 117 metrekarelik alan Meclis gündemine taşındı. Kamuoyunun “yine birilerine peşkeş mi çekilecek” diye merak ettiği araziyle ilgili soru önergesi hazırlayan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “arazinin orman sınırları dışına çıkarılmasının gerekçesi nedir? Orman sınırları dışına çıkarılan ve tamamı 117 metrekare olan bu araziyle ilgili ne tür bir planlama yapılmaktadır?” diye sordu.

117 metrekarelik arazinin sırrı ne?
  • 27 January 2023, Friday 15:04

BİRÇOK KARARI TEPKİ ÇEKTİ

Bodrum ilçesine bağlı Göltürkbükü'nde 104 ada 2-A parselde bulunan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla orman alanı dışına çıkartılan alanın Türkiye’nin en pahalı gayrimenkul projelerine yakın olması gözleri bu karara çevirdi.

Daha önce Muğla ilindeki denize yakın değerli hazine arazilerinin özelleştirme kapsamına alınarak satışa çıkarılmasına yönelik bölge halkından sert tepkiler gelmiş, yargı kararlarıyla bazı işlemler iptal edilmişti. “Buna rağmen halkın ortak kullanım alanı olan başta koylar olmak üzere özelleştirme ve orman sınırları dışına çıkarılma işlemleri devam ediyor” diyen CHP’li Alban, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a “Bu tepkilere rağmen neden hala Muğla’da bu tür uygulamalar devam etmektedir? Halkın talepleri neden Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından göz ardı edilmektedir? diye sordu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık