5. Zeytinyağı Kalite Yarışması Başvuruları Başladı

Zeytinin Zeytinyağına Kaliteli ve Kayıpsız Yolculuğu Projesi kapsamında 2019 yılında başlayan zeytinyağı kalite yarışmasının bu yıl 5. düzenleniyor. Zeytinyağı Kalite Ödüllerinin verileceği yarışmada, yayınlanan şartlara uygun zeytinyağları Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından teslim alınıyor. 

5. Zeytinyağı Kalite Yarışması Başvuruları Başladı
  • 22 December 2023, Friday 17:05

Zeytinyağı tanıtımı ve değerinin artmasına vesile olan yarışmanın  bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyor. Geçen yıl 134 zeytinyağı üreticisi, firma ve markasının katıldığı yarışmada en yüksek kaliteye sahip zeytinyağlarına altın, gümüş, bronz, Premium ve polifenol kategorilerinde ödül verildi.  Muğla’nın zeytinyağı üretiminde kalite açısından ulaştığı dikkat çekici başarı bu yarışma ile gözler önüne serildi.

En iyi yağ benim diyorsan sen de katıl…Son tarih 31 Ocak 2024

 İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammed Sevinç “Milas Memecik Zeytinyağının Avrupa Birliği tarafından tescillenmesiyle daha da anlam kazanan yarışmayla Muğla zeytinyağının tüm dünyada aranan ve tercih edilen bir marka haline gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz. 2019’da başlayan yarışmamıza 79 başvuru vardı. Bugün geldiğimiz noktada, geçen yıl itibari ile 10 ilçeden 134 üreticimiz bu yarışmaya katıldı. Bu yarışmayla 39 adet olmak üzere  son 4 yıllık süreçte markamız ortaya çıktı. Aldığımız mesafeyi görmek açısından bu çok önemli. Üreticilerimizi, cesaretleri ve başarıları için kutluyorum. Bizler de zeytin ve zeytinyağı alanında çalışmalarımızla sahalarda çalışarak katkı sunmaya devam ediyoruz.  Bu yılda yarışma için Aralık ayıyla itibari ile başvuruları almaya başladık. Son tarihimiz 31 Ocak 2024 olduğunu hatırlatarak üreticilerimizi ve işletmelerimizi yarışmamıza katılmaya davet ediyorum. Benim yağım  en iyi diyen herkesi bekliyoruz. Duyusal ve laboratuvar analiz sonuçlarına göre ödüllerin sahibi siz olun, yağınızın değerine değer katın. ” dedi. Yarışmanın sonucunun açıklanacağı program tarihini  ileriki tarihlerde açıklayarak yine yüksek katılımla keyifli bir programla zeytinyağlarının Oscarlarını vereceklerini söyledi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık