7.Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne sayılı günler kaldı

​​​​​​​Muğla’daki 17 milyon zeytin ağacının 11 milyonunu barındıran Milas, Türkiye’nin dünya çapındaki “Zeytin Üssü” olarak yeniden ayağa kalkıyor. Aynı zamanda Türkiye’nin tek Avrupa Birliği Coğrafi İşareti almış zeytinyağı olan Milas zeytinyağının, hem ülke hem de dünya çapında tanınırlığının artırılması amacını taşıyan ve Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi, MİTSO, Ziraat Odası ve  Tarım İlçe Müdürlüğü birlikteliğiyle, bu yıl “Tadında Milas Var” sloganıyla hazırlanan geleneksel 7.Milas Zeytin Hasat Şenliği, 13-14 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

7.Milas Zeytin Hasat Şenliği’ne sayılı günler kaldı
  • 08 Kasım 2021, Pazartesi 10:08
 

İlçeye bağlı mahalleler arasında düzenlenecek yarışmaların yanı sıra yöresel folklor örnekleri, sıkım, söyleşi, gurme notları, workshop, konser, sergi ve panellerin yer alacağı 7.Milas Zeytin Hasat Şenliği, eğlenceli dakikalara imza atacak. Çeşitli etkinliklerin yanı sıra ünlü tarım tarihçileri, zeytin ve zeytinyağı uzmanları, gurmeler, şefler ve birbirinden değerli sanatçıların katılacağı 7.Milas Zeytin Hasat Şenliği, iki gün boyunca ziyaretçilerine eğlenceli ve keyifli anlar yaşatacak.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen 7.Milas Zeytin Hasat Şenliği, bu yıl 13-14 Kasım 2021 tarihleri arasında geniş pandemi önlemleriyle ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin “Zeytin Üssü” olarak tanımlanan Milas, 7. Milas Zeytin Hasat Şenliği ile zeytin ve zeytinyağı üreticilerinin en anlamlı şenliklerine imza atmaya hazırlanıyor. Yöresel folklor örnekleri, sıkım, söyleşi, gurme notları, workshop, konser, sergi, yarışma ve panellerin yer alacağı 7.Milas Zeytin Hasat Şenliği, Milas Kaymakamlığı himayesinde “Tadında Milas Var” sloganıyla gerçekleştirilecek. Birbirinden eğlenceli ve bilgilendirici etkinliklerin yer alacağı 7.Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde ünlü tarım tarihçileri, zeytin ve zeytinyağı uzmanları, gurmeler, şefler ve birbirinden değerli sanatçılar katılım gösterecek. Mesut Yar sunumu, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu söyleşisi, Gece Yolcuları ve Melek Mosso konseri şenlik programı kapsamında organize edilecek.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık