Aday Adayı Çayırlı, “Bu Topraklara Borcumu Ödemek İçin Adayım”

​​​​​​​31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimler yaklaşırken, İYİ Parti’li Mehmet Çayırlı, Milas Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Aday Adayı Çayırlı, “Bu Topraklara Borcumu Ödemek İçin Adayım”
  • 03 December 2023, Sunday 16:35

3 Aralık Pazar günü (bugün) saat 14’te Milas Belediyesi Evlendirme ve Toplantı Salonu’nda bir araya gelen İYİ Partililer hem yerel seçim startını verdi, hem de Milas Belediye Başkan Aday Adayını tanıttı. Milas Belediye Başkanı Aday adayı olan İYİ Parti Milas Kurucu İlçe Başkanı ve halen Milas Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüten Serbest Mali Müşavir Mehmet Çayırlı, hayalindeki Milas’ı anlatarak, “Bu topraklarda doğdum, büyüdüm ve ekmek yedim, bu topraklara bir borcum var. Bu borcumuzu ödemek için aday adayıyım. Bu duygu ve düşüncelerle Milas Belediye Başkan Aday Adaylığımı buradan açıklıyorum.  Milas ve bizler için hayırlı olsun.” dedi.

İYİ Parti’den Milas Belediye Başkan Aday Adayı olan Mehmet Çayırlı tarafından düzenlenen adaylık açıklama toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Çayırlı salona girerken coşkulu bir kalabalık ve gençler tarafından kapıda karşılandı. Aday tanıtım toplantısına İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce,  çevre ilçelerin İYİ Parti İlçe Başkanları, muhtarlar, ilçedeki STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce, açıklamaya katılanlara yönelik hoşgeldiniz konuşması yaptı. Seçmenlerin siyaset sahnesinde aynı yüzlerin dolaşmasından bıktığına dikkat çeken İnce, “Milas’ı hak ettiği modern bir şehir görüntüsüne kavuşturacağız. Milas’a hizmet her babayiğidin harcı değildir. Aşık olmak gerekir, en başta da cesaret ister.” Dedi.

İYİ PARTİ BELEDİYE SEÇİMLERİNE TEK BAŞINA GİRECEKTİR

İlçe Başkanı İnce, “Bundan yaklaşık 6 yıl önce ülkenin gidişatından rahatsız olan, kadını, erkeği, yaşlısı, genci, hep beraber Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in öncülüğünde bir yolculuğa çıktık.  İYİ Parti olmasaydı, baskıcı iktidarın ülkeyi nasıl yöneteceği hepinizin malumu. Önümüzde 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek mahalli idareler seçimleri var. Son zamanlarda kamuoyunda sürekli bir tartışma almış başını gidiyor. Özellikle Genel Başkanımızın, genel idare kurulumuz ve tüm teşkilatlarımızın ülkenin iki kutup arasında sıkışmışlığı üzerine yeni bir siyasi yol açma gayreti gerek iktidar, gerek CHP ve ona yakın medya tarafından büyük bir baskı altında. Biz biliyoruz ki Türk milleti artık AK Parti ve CHP arasında sıkışmaktan, zoraki tercihlerden bıkmış ve bunalmış vaziyette. Ülkenin ve kendi geleceği, refahı ve mutluluğu için yeni bir arayış içerisinde. Bu kapsamda İYİ Parti önümüzdeki seçimlere hür ve müstakil girerek, Türk Milletine ve Türk siyasetine yeni bir alternatif olma iddiasında. Her ne kadar ulusal ve sosyal medyada tartışmalar, dedikodular artsa da şunu hiç kimse unutmasın ki; İYİ Parti belediye seçimlerine tek başına girecektir.” Dedi.

“MİLAS BELEDİYESİ’Nİ VE MİLAS HALKINI ‘İYİ’ BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRMAK İSTİYORUZ”

“Milas 1999 yılında bıraktığı kalkınmacı yapısına tekrar geri kavuşacaktır” diyen Başkan İnce açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Milasımız’da Milas Belediyesi’ni ve Milas halkını ‘İYİ’ belediyecilikle tanıştırmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın hep söylediği Milas ne yazık ki gelişim kaydedemedi. Bizler ‘İYİ’ler olarak Milas ve ilçelerimizin nasıl bir belediye başkanı, nasıl bir belediyecilik istediğini gayet iyi biliyoruz. Milas seçmeni bize inanır ve güvenirse 31 Mart akşamı bize bu meclisi hediye verirse herkes önümüzdeki 5 yıl görecek ki Milas 1999 yılında bıraktığı kalkınmacı yapısına tekrar geri kavuşacaktır. Atılımlara hizmetlere son sürat baştan başlayacağız. Biz tüm Milas halkından İYİ Parti olarak bu seçimde dürüst, güvenilir, çalışkan belediye başkan adaylarını tercih etmesini istiyor, İYİ Parti’nin belediye başkan adayının vatandaşın istediği profilde olacağını açıkça taahhüt ediyoruz.

SEÇMENİN İSTEĞİ YÖNETİCİLER ‘İYİ PARTİ’DE MEVCUT

Sürekli aynı isimlerin siyaset sahnesinde dolaşmasından bıktı ve yoruldu.  Seçmen siyasette yeni yüzler, dinamik kadrolar ve Milas’a hizmet edecek insanlar arıyor. Teşkilatım adına şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki;  Milas halkının istediği dürüst, ahlaklı, çalışkan kadrolar ve Milas’a hizmet etme aşkıyla yanıp tutuşan kadrolar ‘İYİ Parti’de mevcuttur. Halkımıza çağrıda bulunuyorum: Gelin Milas için hep beraber birlik olalım. İYİ Parti çatışı altında buluşalım. Milas’ı hak ettiği modern bir şehir görüntüsüne kavuşturalım.

MİLAS’A HİZMET ETMEK HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR

 Milas’a hizmet etmek her babayiğidin harcı değildir. Milas’a aşık olmak gerekir. Milas’a hizmet etmek en başta cesaret ister. İsminiz ne kadar popüler olursa olsun, makamınız, sıfatınız ne olursa olsun, eğer cesaretiniz yoksa Milas’a hizmet edemezsiniz. Partimizin kurucu ilçe başkanı, belediye meclis üyesi ve il teşkilat başkanlığı görevlerini yürütmüş Sayın Mehmet Çayırlı’ya göstermiş olduğu bu medeni cesaretten ötürü huzurlarınızdan bir kez daha teşekkür ediyorum. Aday adaylığı takvimi 22 Aralık’a kadar devam ediyor. Belediye başkanlığı ve meclis üyeliliği aday adaylığı için müracaatlar devam edecek. Başka aday adayı müracaatları olur veya olmaz bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Demokrasiden taviz vermeyen bir partiyiz. İnşallah Milas’a hizmet emek isteyen başka aday adayları da çıkar. Demokrasi şöleni çerçevesinde adayımızı belirleriz.  31 Mart Akşamı Milas İYİ olacak, 1 Nisan sabahı Milas’ın üstüne güneş bir başka doğacak.”

MİLAS İÇİN HAYALLERİM VAR

Aday adaylığını açıklamak için kürsüye davet edilen Mehmet Çayırlı, eşi ile birlikte sahneden davetlileri selamladı.

Filistin halkına yapılan zulüm nedeniyle İsrail’i kınayarak konuşmasına başlayan İYİ Parti Milas Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Çayırlı’nın konuşmasına salondan da destek gelerek, ‘Katil İsrail’ sloganları atıldı.

Aday Adayı Çayırlı açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Bu topraklarda doğdum, büyüdüm ve ekmek yedim, bu topraklara bir borcum var. Bu borcumuzu ödemek için aday adayıyım.  Hayallerim var. Temiz, yeşil, yaşanabilir, geleceğe umutla bakan bir Milas’ı hayal ediyorum. Misafirini gururla gezdiren gençleri, kaldırımları çağdaş ülkelerde olduğu gibi yol hizasında olan bir Milas hayal ediyorum.

ADAY OLDUĞUM TAKTİRDE PROJELERİMİ PAYLAŞACAĞIM

İlkelerim var; doğru, dürüst, çalmadan, çaldırmadan, ahlaklı şekilde görevimi yaparak bu topraklara olan borcumu ödemek istiyorum.

Disiplinli, denetime açık, şeffaf, üreten, istihdam, adil, adalet, liyakat ilkeleri doğrultusunda vatandaşa yönelik, Hakka hizmet halka hizmet anlayışı ile belediyeyi yönetmeye talibim.

Gençlerimizi yurt dışına değil, kendi topraklarımda hizmet etmesi için iş sahaları oluşturmak istiyorum. Aday olduğum taktirde bunların projelerini de sizlerle paylaşacağım. Bu duygu ve düşüncelerle Milas Belediye Başkan Aday Adaylığımı buradan açıklıyorum.  Milas ve bizler için hayırlı olsun.” dedi.

Çayırlı’nın konuşmaları gençler tarafından sık sık kesilerek,  ‘Milas için hayırlı Mehmet Çayırlı’, ‘Dürüst Başkan Mehmet Çayırlı’, ‘Gençlerin Umudu Mehmet Çayırlı’ sloganları atıldı.

Konuşmasının ardından Milas Görme Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Soyuer’i sahneye davet eden Milas Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Çayırlı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle çiçek taktim etti.

Milas Görme Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Soyuer de engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlatarak, destek istedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık