Aday Adayı Girgin: “İktidara giden yolun birinci basamağı yerel seçimlerdir”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı geçmiş dönem Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milas’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretleri sırasında aday adaylık süreci ve çalışmaları hakkında bilgi aktaran Girgin, “Deneyim ve birikimlerimizle biz de kolektif bir şekilde çalışmak için aday olduk. Ön seçim yapılması tercihimiz. Ama şartlar ne olursa olsun hep beraber yönetmeye talibiz” dedi.

Aday Adayı Girgin: “İktidara giden yolun birinci basamağı yerel seçimlerdir”
  • 12 December 2023, Tuesday 22:13

 

2024 yılı Mart ayı içerisinde yapılacak olan yerle seçimlerde CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan geçmiş dönem CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milas’a gelerek, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim’i, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer’i, Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin’i, Milas TARİŞ 152 No'lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Halit Şenli ve kooperatif yönetimini, 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül’ü ve yönetimini, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ersoy Yılmaz ile yönetim kurulu üyelerini, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya ve partilileri, Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı ve oda yönetimini ziyaret etti.

ÖN SEÇİM YAPILMASI TERCİHİMİZ

Ziyaretleri sırasında aday adaylığı ve seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Girgin, “Deneyim ve birikimlerimizle biz de kolektif bir şekilde çalışmak için aday olduk. Ön seçim yapılması tercihimiz. Ama şartlar ne olursa olsun hep beraber yönetmeye talibiz. Bütün aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

MUĞLA 7 VERİP 1 ALIYOR

Şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmalar ve üstlenmiş olduğu görevlerle ilgili bilgiler aktaran Girgin, “Elimizden geldiğince parlamentoda Muğlalılarımızın gözü kulağı olmaya çalıştık. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını görev aldığımız komisyonlarda, parlamentoda dile getirdik. Komisyonlardaki görevlerimiz sırasında hazırlanan bazı raporları da görme inceleme fırsatlarımız oldu. Ve gördük ki Muğla hiçbir zaman genel merkeze verdiği verginin karşılığını alamamış. Muğla genel merkez bütçesine çok önemli katkılar sağlayan bir il. Ama Muğla merkeze 7 lira veriyorsa 1 lira alıyor. Muğla’dan alınan vergiler hizmet olarak geri dönmüyor. Oranlara baktığımızda bizim CHP’li belediyelerin devlet bütçesinden daha fazla yatırım yaptığını görüyoruz. Merkezden hizmet alamadığımız gibi birçok değerli taşınmazlarımızın da satışının yapıldığını ve bu satışlardan da belediyelerimize pay verilmediğini görüyoruz. Muğlamıza yerelden sahip çıkarak birilerine peşkeş çekilmesinin önüne geçmeliyiz. CHP’den kim aday olursa olsun, ortak tip projelerle yerel yönetimleri almalıyız” dedi.

13 İLÇEYİ DE CHP İLE BULUŞTURABİLİRİZ

İlçelerde ve Muğla merkezde hangi isimlerin aday olursa olsun başarılı olabilmek için birlik ve bütünlük içerisinde çalışmaların sürdürülmesi gerektiğine dikkat çeken Girgin, “Yerel seçimlerde mevcut belediyelerimizi korumak, sayılarını artırarak daha sonraki genel seçimlere güçlü girmek için çalışıyoruz. İktidara giden yolun birinci basamağı yerel seçimlerdir. 13 ilçeyi de CHP ile buluşturabiliriz. Bu arzu, istek partililerimizde var. Aday adaylık sürecinin ardından ortaya çıkacak adaylarımızla birlik bütünlük içerisinde olmalıyız” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık