ADD’den Can hakkında suç duyurusu

​​​​​​​Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Milas Şube Başkanı Mehmet Ateş, ADD olarak Isparta Yalvaç İlçe Müftüsü Ömer Can hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

ADD’den Can hakkında suç duyurusu
  • 03 Kasım 2022, Perşembe 9:50
 

Daha önce kuran kursunun elektrik parasını ödeyenlere “cennet müjdeleyen” mesajı ile tepki çeken Yalvaç İlçe Müftüsü Ömer Can, Lozan’ı ve Cumhuriyeti hedef aldı.

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde müftülük yapan Ömer Can, bir uygulamada “durum” sekmesinde bir mesaj paylaştı.

Paylaşılan mesajı ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunduklarını belirten ADD Milas Şube Başkanı Mehmet Ateş, “Fatih Sultan Mehmet Han gemileri karadan yürütüp çağ açıp kapattı. Reis, Lozan dayatma zulmünü ve ekonomi esaretini yıkarak milli kalkınma ve şaha kalkma bayrağını cihana ilan edişinin sembolünü gösterdi. Anlayanlar gözyaşı ile şehadet getirerek Allah’a yaklaşıyorlar. Anlamak istemeyenler onuncu yıl marşı ile tagutlarına tapınarak avunuyorlar.” sözleriyle Cumhuriyetimizin tapu senedi Lozan Antlaşmasını “ZULÜM” olarak niteleyen, Ulusumuzun değişmez önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “PUT” diyen, O’na sonsuz sevgi ve saygı duyan vatandaşlarımızı da “PUTA TAPANLAR” olarak betimleyen, böylelikle Atatürk’e, tarihimize ve milletimize ağır hakaret eden, üstelik Devlet Memuru sıfatı taşıyan Yalvaç Müftüsü’ nün bu hadsiz ve haksız beyanı asla kabul edilemez, müeyyidesiz bırakılamaz. Diyanet İşleri Başkanlığı Yalvaç Müftüsü’ nü derhal görevden almalı, Ömer Can memuriyetten çıkarılmalı, Bağımsız Yargı hakkında gerekeni yapmalıdır” dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık