Akbelen ormanında keşif var, tarlada sabahladılar

Milas’a bağlı İkizköy’deki Akbelen ormanlarında 2 yıldır sürdürdükleri kamp alanı nöbetinden jandarmanın zoru ile çıkartılan köylü ve çevreciler direnişlerini kamp alanının yanında sabaha kadar nöbet tutarak ve slogan atarak sürdürdüler. Tarlada uyuyan köylüler bir an önce arazinin kendilerine verilmesini istiyor.

Akbelen ormanında keşif var, tarlada sabahladılar
  • 13 September 2023, Wednesday 14:18

İkizköy’deki Akbelen ormanlarında 2 yıldır sürdürdükleri kamp alanı nöbetinden jandarmanın zoru ile çıkartılan köylü ve çevreciler, jandarmanın terk ettikleri alana yerleşip karakol kurmalarının ardından direnişlerini kamp alanının yanında sabaha kadar nöbet tutarak ve slogan atarak sürdürdüler.

Yaktıkları  fenerler ve cep telefonlarının ışıkları altında sık sık “Akbelen ormanlarını terk etmeyeceğiz” sloganları atan yaklaşık 30 köylü ve çevreci jandarma tarafından eylem ve gösteri kanununa aykırı davranışlardan ötürü uyarıda bulundu. Jandarmanın bariyerlerle çevirdiği alanın önündeki tarlada nöbet tutarak sabahlayan köylüler, yarın yapılacak mahkeme tespit keşfinden adalet çıkmasını beklediklerini söylediler.

YARIN KAMP ALANINDA KEŞİF VAR

Köylülerden arsa sahibi Hasan Demir’in başvurusunu kabul eden Milas Sulh Hukuk Mahkemesi, arazinin boşaltılması kararının yasalara aykırı olup olmadığını tespit etmek için bilirkişi heyeti ile yarın Akbelen kamp alanında keşif yapacak. Keşif öncesi açıklama yapan İkizköylülerin avukatı İsmail Hakkı Atal “Akbelen’de son durum Jandarma,  Akbelen direnişçilerinin nöbet alanlarına yani İkizköylülerin dernekleri için kullanım hakkına sahip oldukları özel mülke el koydu, çadırları söktü, Limak'ın Akbelen ormanını maden alanına çevirmesi için burada karargah kurma çalışmalarına başladı... Ne yaparlarsa yapsınlar vazgeçmiyoruz, vazgeçmeyeceğiz. Çünkü haklıyız, direnişimiz meşru ve Anayasal... Kararlıyız Akbelen yuvamız, vermeyeceğiz. Bu haksızlığa gözlerinizi kapamayın. Akbelen kurduyla, kuşuyla, çiçeğiyle, ağacıyla, köylüsüyle, hepimizi bekliyor” dedi.

JANDARMA AKBELEN KAMP ALANINA KARAKOL KURDU

Direnişçilerin yaklaşık iki yıldır çadır grup, paneller düzenlediği, şarkılar söylediği, siyasilerin ziyaret edip açıklamalar yaptığı Akbelen kamp alanına yeni düzenleme yapıldı. Kamp alanına mıcır dökülerek, üzerinde Milas Kaymakamlığı Jandarma Asayiş Karakolu yazılı tabela bulunan konteynır yerleştirildi. Alandaki tüm pankart, bayrak ve dövizler toplandı.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık