AKP MUĞLA’DA ADAYLARINI AÇIKLADI VE TANITTI..

AKP MUĞLA’DA ADAYLARINI AÇIKLADI VE TANITTI..
  • 04 February 2024, Sunday 17:16

AKP Muğla Büyükşehir adayı Aydın Ayaydın ve bazı ilçe belediye başkanlarını açıklamıştı. AKP Muğla il teşkilatı dün saat 11:30’da, Üniversite’deki Atatürk Kültür Merkezi’nde, Genel Başkan Vekili Efkan Ala’nın katılımıyla, diğer ilçelerin de başkan adaylarını açıkladı. Kalabalık bir üye katılımıyla gerçekleşen toplantıda, bir gün önce isimleri basına sızan adaylar tanıtıldı. Milas’ta aday adayı olan beş isimden hiçbiri değil de, Milas ilçe yönetiminden Rüştü Yiğitkaya, AKP’nin Milas Belediye Başkan Adayı oldu.

Bu atama Milas’ta büyük bir şaşkınlıkla karşılanırken, pek çok kişi, Fevzi Topuz’un kesin kazanacağı yönünde çeşitli beyanlarda bulunduğu görüldü.

AKP’nin Muğla’daki adaylarının tanıtımı sırasında AKP Genel Başkan Vekili Efkan Ala’nın, Büyükşehir adaylarını tanıtırken söylediği sözler, Muğla’nın şimdiye kadar iktidar tarafından neden ihmal edildiği sorularını da gündeme getirdi. Ala, şunları söyledi:

“Muğla’ya 130 ülkeden turist geliyor. Muğla ekonomisi illerle değil, ülkelerle yarışıyor. Muğla bu ülkenin lokomotif şehirlerinden biri. Türkiye’nin Muğla’ya ihtiyacı var. Burası ufak tefek hizmetlerle geçiştirilebilecek bir yer değil. Burası dünya vizyonuyla yönetilmesi gereken çok değerli bir şehir. Prof Dr. Aydın Ayaydın bu ülkeye çeşitli kademelerde büyük hizmetler etmiş, her görevinde iz bırakmış bir kişi. Vizyonuyla ufkuyla tam Muğla için gereken kişi.

Daha önceki sayısız zor görevlerinde bıraktığı izlere Allah'ın izniyle bir yenisini daha ekleyecek ve Muğla’da da iz bırakacaktır. O yüzden burada. Kendisine sonsuz başarılar diliyorum.”

AKP’NİN MUĞLA ADAYLARI..

Açıklanan adaylar, daha sonra basınla yapılan bir başka toplantıda kendilerini basına tanıttılar.

AKP’nin Muğla adayları şöyle:

Büyükşehir’de Aydın Ayaydın, Bodrum’da Mehmet TOSUN, Dalaman’da Muhammet KARAKUŞ, Datça’da Feyzullah GÜLADA, Fethiye’de Muhammet KÖKTEN, Kavaklıdere’de Mehmet DEMİR, Köyceğiz’de Kamil CEYLAN, Marmaris’te Serkan YAZICI, Menteşe’de Şadi BALLI, Milas’da Rüştü YİĞİTKAYA, Ortaca’da Alim UZUNDEMİR, Seydikemer’de Bayram Önder AKDENİZLİ, Ula’da Özay TÜRKLER ve Yatağan’da Mustafa TOKSÖZ.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık