AKP’de Il Başkanı Adayı çokluğu dikkat çekiyor..

AKP Milas eski ilçe Başkanı Levent Akyer de adaylığını açıkladı..

AKP’de Il Başkanı Adayı çokluğu dikkat çekiyor..
  • 28 Ocak 2021, Perşembe 10:23

Ertelenen AKP Muğla İl Kongresi, 1 Şubat’ta yapılacak. Daha geçtiğimiz hafta AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, genel merkezin kendisiyle birlikte yola devam kararı aldığını belirterek, kongre takvimini açıklamıştı.

Ancak, kamuoyunda, AKP Genel Merkezi’nin Kadem Mete ile yola devam edileceği kararı aldığı konusunda kuşkular vardı ve dillendiriliyordu. Genel Merkezden de bu yönde bir açıklama gelmeyince, 1 Şubat’taki kongre için il başkan adayları peşpeşe açıklamalar yaparak, İl Başkanlığı’na aday olduklarını açıkladılar.

Şu ana kadar 5 kişi adaylığını açıkladı. Kadem Mete, Süleyman Reyhan, eski Mumcular Belediye Başkanı Kazım Avcı ve Elvan Göçer, sonuncusu ise, dün sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla Muğla İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan, daha önce AKP Milas İlçe Başkanlığı da yapan Levent Akyer oldu. Levent Akyer, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanlığı tabelası önündeki bir fotoğrafını da paylaşarak, şunları belirtti:

“Çok değerli dava arkadaşlarım ve hemşerilerim;

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde partimizin, olağan 7. Kongresi sürecinde bugün görev aşkı ve sadakatim bir bayrak olarak bu davaya hizmet etmem gerektiğini emretti.

Kıymetli Dava arkadaşlarım,

Yeryüzü cennetimiz Muğla’mız sahipsiz değildir. 19 yıldır çeşitli nedenlerle iktidar partisiyle buluşamamış Muğla’mıza güç katmak, dava arkadaşlarımızın derdiyle dertlenmek, çok daha yüksek sesle buradayız diyebilmek için ‘Ben de varım’ diyorum.

Bu davanın çok yükünü çektik. Kapatma davalarında, 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimi esnasında,MİLAS İlçe başkanı olduğum o dönemde,tüm gözler üzerimize çevrilmişken biz davamızın sımsıkı arkasında durduk.

13 güzide ilçemizin çok kıymetli ilçe başkanlarıyla beraber tüm Muğla’yı sevgiyle kucaklayacağıma söz veriyorum.

Muğla’da özlenen siyaseti, ben ve ekibim birlikte kazandıracağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasını şahlandıracağıma inancım tamdır.

Bu meşakkatli yolda, davamız için yürüyebilecek, arkasına bakmadan ‘Kim var’ dendiğinde ‘Ben varım’ diyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Şubat’ta ilimizde gerçekleştirilecek 7. Olağan Kongremizde sevdam olan partimde İl Başkan Adayı olduğumu sizlere açıklamaktan mutluluk duyuyorum.Gazamız mübarek olsun.

Le Galibe İllallah...”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık