Anne ve babasını öldüren hemşire yeniden yargılanacak

Mersin'de babası Fethi Korkmaz (57) ile annesi Ayla Korkmaz'ı (54) boğarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde görevli hemşire Seher Dadak'a (30) verilen 2 müebbet ile 25 yıl hapis cezası, Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi tarafından bozuldu.

Anne ve babasını öldüren hemşire yeniden yargılanacak

Mersin'de 57 yaşındaki babası Fethi Korkmaz ile 54 yaşındaki annesi Ayla Korkmaz'ı boğarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 30 yaşındaki hemşire Seher Dadak'a  verilen 2 müebbet ile 25 yıl hapis cezası, Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi tarafından bozuldu. Evli ve 2 çocuk annesi Dadak, yeniden yargılanacak.
Mersin Toroslar İlçesi Arpaçsakarlar Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk sahibi Fethi- Ayla Korkmaz çiftinden haber alamayan yakınları, 6 Aralık 2015 günü, eve gitti. İçeriden gelen televizyon sesine rağmen kapı açılmayınca, çatıdaki merdivenden içeri girildi. İkisi de emekli işçi olan Fethi-Ayla Korkmaz'ın cansız bedenlerini buldu.
KATİL KIZLARIYMIŞ
İhbar üzerine adrese gelen polis, evin kapılarında herhangi bir zorlama olmadığını ve çiftin ziynet eşyalarının çalındığını belirledi. Katil zanlısının tanıdık bir kişi olma ihtimali üzerinde duran polis, çiftin 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi'nde görev yapan evli ve 2 çocuk annesi hemşire kızları Seher Dadak'ın cinayetten 5 gün önce Mersin'e geldiğini, cesetlerin bulunduğu pazar gününden bir gün önce de Milas'a döndüğünü saptadı. Cenaze için Mersin'e gelen Dadak, gözaltına alındı
HER ŞEY PARA İÇİN
Sorgusunda suçunu itiraf eden Dadak’ın, cinayeti soğukkanlılıkla anlattığı, çocuklarından birinin engelli olduğunu, bu yüzden bankalara yüklü miktarda borçları bulunduğunu, anne- babasından da bu konuda maddi yardım istediğini söyledi.
Cumartesi günü para nedeniyle çıkan tartışma sonrası kendisini bir anda kaybettiğini öne süren Dadak, eline geçirdiği sopa ile önce babasını başına vurarak öldürdüğünü, ardından mutfakta bulunan annesini de yatak odasına götürüp eşarpla boğduğunu anlattı. Dadak, cinayetten sonra evde bulunan ziynet eşyalarını da alarak Milas’a döndüğünü itiraf etti. Bunun üzerine Dadak’ın Milas’taki evinde yapılan aramada, öldürdüğü babası Fethi ve annesi Ayla Korkmaz çiftine ait 7 bilezik, 1 altın zincir, 2 yüzük ve 1 çeyrek altın bulundu.
Suçunu itiraf eden ve cinayetten sonra evde bulunan altınları aldığını söyleyen Dadak tutuklandı.
YARGILAMA YENİDEN YAPILACAK
5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Seher Dadak, 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme' suçundan 2 kez müebbet, 'yağma' suçundan da 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Genç kadın, karar üzerine duruşma salonundan ağlayarak çıktı. Karar temyiz edildi.
Dosyayı görüşen Yargıtay 1. Ceza Dairesi, kararı, 'kasten öldürme suçunun canavarca hisle veya eziyet çektirerek işlenmesi halinin varlığını gösteren kesin ve yeterli kanıt bulunmadığı' gerekçesiyle bozdu. Daire, yağma suçundan verilen cezayı da 'silahla yapıldığı kabul edilerek' verilmesini de bozma nedeni saydı. Bozma kararı üzerine dava, Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülecek.
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 1 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık