Arsa Sahibinden Valilik Basın Bürosu Açıklamasına Yalanlama!.

Jandarma ve orman görevlileri, bu sabah saatlerinde, özel mülkiyet alanında yapılan operasyonla, Akbelen direnişçilerinin çadır, konteyner gibi eşyalarını bir kamyona yükleyerek alandan uzaklaştırmıştı.

Arsa Sahibinden Valilik Basın Bürosu Açıklamasına Yalanlama!.
  • 12 September 2023, Tuesday 15:58

İkizköylülerin iddiaları karşısında, Valilik İl Basın Bürosu’ndan bir açıklama yayınlanmış ve direniş alanındaki çadır vb. eşyaların, mülk sahibinin talebi üzerine Milas Kaymakamlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince, jandarma nezaretinde kaldırıldığı vurgulanmıştı.

Biraz önce mülk sahibi Hasan Demir’in, Valilik bülteninde ifade edildiği gibi hiçbir yazılı ve sözlü talebi olmadığını belirten ve Milas Kaymakamlığı’na yazılan dilekçesi basın organlarına iletildi.

Hasan Demir’in dilekçesi şöyle:

MİLAS KAYMAKAMLIĞI’NA

Sahibi bulunduğum İkziköy Mahallesi, Akbelen Mahallesi’ndeki 455 nolu parselde bulunan arazime bu sabah jandarma tarafından girilmiş, alanda bulunan özel eşyalar kaldırılmış ve alan ablukaya alınarak, jandarma tarafından giriş engellenmiştir.

Söz konusu 455 nolu parselde kullanım haklarını devrettiğim bir yazılı belge KARDOK Derneği’ne verilmiştir. Bu kullanım hakkını sonlandıracak şekilde hiçbir yazılı veya sözlü beyanım bulunmamaktadır. Buna karşın jandarmanın, sahibi bulunduğum arsadaki özel eşyaları boşaltması, bu alana girişe izin vermemesi hangi gerekçeye dayanmaktadır? Jandarma tarafından alanın boşaltılmasını talep eden bir yazıya imza attığım iddia edilmiştir. Bu iddia asılsızdır.

Bu iddiaların asılsız olduğunun belgelenerek, tarafıma iletilmesini rica ederim.

 

Hasan Demir

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık